Singapur Kedisi

Singapur Kedisi

Singapur kedisi ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

FIZIKSEL ÖZELLIKLER

Singapur kedisi, büyük gözleri ve kulakları olan küçük bir kedi. Bu küçük ve orta boyda, erkek Singapur kedisi yaklaşık altı ila sekiz kilo ve dişi sadece beş kilo ağırlığındadır.

Singapur kedisi’nın saç rengi standardı sepya agouti işaretlemesidir – her bir saçın iki rengi vardır. Fildişi, saçın tabanında, aynı zamanda zemin rengi olarak da adlandırılır ve kahverenginin ucuna doğru koyulaşır.

Bu renk kombinasyonu kediye bej renk tonu verir, bir puma saçı gibi, gerçekten çekici bir kat verir. Guinness Dünya Rekorlarına göre, Singapur kedisi dünya çapında en küçük evcil kedi.

KIŞILIK VE MIZAÇ

Bu şefkatli bir kedidir, sevgi ve arkadaşlık dolu. Bu bir kat kedi değil. Singapur kedisi, en yüksek dereceye kadar bir dışa dönüklüktür, dikkatle gelişir ve sürekli olarak onu arar.

Aslında, Singapur kedisi genellikle sahne ve insanlarla birlikte olma sevgisinden dolayı sirkler için bir gösteri kedisi olarak seçilmiştir. Meraklı ve cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıldır.

Bu yaşamak için sakin ve kolay bir kedi. Ayrıca sessiz bir sese sahip ve hayatınızı evde rahatsız etmeyecek. Herkes, yabancılar da dahil olmak üzere Singapur kedisi için hoş bir dosttur. İnsanlarla birlikte olmaktan hoşlanır ve yakın ilişkiler kurar, güvene dayalı ilişkiler kurar.

SAĞLIK VE BAKIM

Singapur kedisine bağlı herhangi bir genetik problem ya da özel sağlık sorunu yoktur. Genellikle sağlıklı bir kedidir, ancak yetiştiriciler küçük gen havuzu ve havuzun genişletilmesi için yapılması gerekenler konusunda endişe duymaktadır. Bu yetiştiriciler azınlıktadır;

Çoğu yetiştirici, üreme alanlarını artırmak için dünyanın dört bir yanından diğer doğal Singura’ları bulmak için çalışır. Bu türün eğilimli olduğu özel bir sağlık durumu, gebelikle ilgili bir konu olan uterus intertiadır. Uterus kaslarının yavru yavrularını atmak için çok zayıf olması durumunda, kedinizin üzerinde sezaryen ameliyatı yapması gerekecektir.

TARIH

Güneydoğu Asya’da Malay Yarımadası’nın ucunda yer alan 226 mil karelik bir ada olan Singapur adalı tarihte önemli bir rol oynamıştır.

Bu minik ada binlerce kediye ev sahipliği yaptı. Keçeli katlarla birlikte küçük kahverengi kediler 1965’ten beri adada görülmüştür. Yerlilerin görmezden geldikleri yer, kedilere kanalize edilmiştir.

Resmi olarak, ilk olarak 1975’te Amerika’ya birkaç yıl boyunca Singapur’da yaşayan Tommy ve Hal Meadow’la geldi. ABD’ye, Tess, Tickle ve Pusse isimleriyle üç, sepya renkli kedilerle döndüler.

Kediler Singapur kedisi aradılar ve kedilerin Singapur sokaklarında ortak kediler olduğunu, aslında ilk Singapura olan Pusse’nin drenajdan ayaklarına kadar gelmiş olduklarını söyledi.

Eski Cat Fanciers Federation yargıcı ve Abyssinian ve Burmese damızlıklarından Tommy Meadow, bu cinsi tanıtmak için aktif olarak çalıştı. Singapura için bir standart – soyut bir estetik ideal – yazdı ve istenmeyen özellikleri ortadan kaldırmak için çalıştı (üretti).

Meadow ayrıca, Singapura’yı korumak, korumak ve tanıtmak olan United Singapura Society’yi kurdu. 1979’da Uluslararası Cat Derneği ve Cat Fanciers ‘Federation, şampiyonluk yarışması için Singapura’yı tanıyan ilk kedi kayıtları oldu.

1982’de Cat Fanciers ‘Association (CFA) Singapur kedisini kayıt için kabul etti ve 1988’de Şampiyonluk statüsünü kazandı. Ancak, gerçek köken ırkları kısa bir süre sonra tartışmalarla doluydu.

Singapur kedisi’nın ortaya çıkışıyla ilgili çelişkili hikayeler var. Bir hesap, Birleşik Devletler Hükümeti’nin görevlendirilmesinde Singapur’da bulunan Hal Meadows’un üç belgesiz yavruyu Tommy’ye, daha sonra da arkadaşına (daha sonra evlenecekleri) göndermesiydi.

Bu 1971’de yapıldı. Kedilerin çiftleşmesine izin verdi ve 1974’te Hal Singapur’da yeniden yerleştirildiği zaman, kedileri Singapur’a geri götürdüler. Singapurlu yavruların Teksas’a gönderdiği orijinal sevkiyat teyit edilemez.

Kedilerin ilk kayıtları, Teksas’tan Singapur’a beş kedinin teslimi, Tes, Ticle ve Pusse olarak verilen üç kedinin isimleri ve Abysinnian-Burmese olarak verilen cinsleri. 1975’te, Meadow’lar aynı üç kediyle birlikte ABD’ye döndü, çünkü ithal evraklarındaki isimler bir önceki yılla aynı isimlerdi.

ARKAPLAN

Başka bir açıklama da, Gürcistan’dan bir kedi meraklısı ve yetiştiricisi Jerry (ya da Gerry) Mayes’in, 1990’da “drenaj kedisi” araması için Singapur’a girmesiydi.

Bu zamana kadar Singapura bütün kalbiyle kedi toplumuna hoş karşılandı ve Singapur hükümeti Singapura kedisini ulusal maskot yapmak için bir kampanya başlattı. Mayes, sokaklarda doğal bir Singapura bulma şansı bulamadı, ancak 1974’ten ithalat belgelerini buldu.

Mayes, daha fazla araştırmanın gerekli olduğunu düşünen Singapur Cat Kulübü’nden Lucy Koh’in yardımına başvurdu. Koh daha sonra Singapur muhabiri Sandra Davie ile temasa geçti ve Singapurlu bir yerli olarak onurlandırılan Amerikan kedisinin hikayesi anlatıldı. Fakat eğer kedi hayranları, Singapuran’ın topluluğundan çıkarılmasını ya da atamalarının doğal kaynaklardan üretilmesinin değişmesini umduysa,

CFA, Abbysinliler ve Birmanya’nın Singapur sokaklarında yan yana yaşadıklarından, iki ırka dayalı bir cins bulmak beklenmediğini belirterek konuya yerleşti.

Irkların Singapur’da mı yoksa Amerika’da mı çiftleşip eşleşmediği hiç önemli değildi. Aynı nefeste, Jerry Mayes’ın Singapur gezisinin bir başka açıklaması, gen havuzunu genişletme umuduyla, ABD’ye geri dönmek için daha fazla ırk bulmak için gittiğidir.

Bu versiyonda hala Singapur Cat Club’la bağlantı kuruyor, ancak bu hikaye Mayes ile birlikte üreme için eve götürmek üzere daha fazla Singapur kedisi bulup başarılı bir şekilde sonuçlandı.

Tüm ihtilaflar için Singapur sokaklarında doğal birer Singapur buldukları bildirildi. İlk belgelenen Chiko, 1980 yılında bir SPCA’da Sheila Bowers ve bir Uçan Kaplan Kaptanı olan WA Brad tarafından bulundu.

İkili, sokaklarında dolaşarak ve küçük kedi için drenaj yaparak Singapur’daki dur duraklarını kullanmaya karar vermişti. Kanalların yakınındaki çalıların arasında saklanan bu kedilerin bir kısmını gördüklerini bildirmişlerdir.

Oldukça yeni tanınan bir cins olarak, Singapura’nın tanımı, yalnızca, ırkın sağlığını ve canlılığını iyileştirmek için dışarıdan yayılmasına izin verecek şekilde, doğal ırktan melezlemeye dönüştürülebilir. Bu haliyle, Singapura’nın doğal olarak tanımlanması nedeniyle, izin verilebilecek bir outcrosses yoktur (söz konusu kedi ile çiftleşmesine izin verilen diğer ırklar).

Ayrıca Kontrol Et

Amerikan Curl Kedisi

Amerikan Curl Kedisi FIZIKSEL ÖZELLIKLER Bu kedi genellikle iyi orantılı ve ince bir yapıya sahiptir. Paltosu …