Simertrix kedisi cymric

Simertrix kedisi

Simertrix kedisi Cymric (telaffuz edilen kum-rick veya kim-rick) genellikle Simertrix kedisi Manx kedisinin uzun saçlı varyasyonu olarak kabul edilir .Bu nedenle, aynı menşei paylaşır: Man Adası. İsmi, Man Adası’nın yaklaşık olarak 125 mil güneyinde bulunan Galler için Galce adı olan “Cymru” dan türemiştir.

FIZIKSEL ÖZELLIKLER

Simertrix kedisi Orta büyüklükte, Simertrix kedisi bir katı kemik ve kas yapısı vardır. Uzun ve kalın olan ceket hariç, görünüşte Manx Kedisine neredeyse aynıdır. Kürkün dokusu ipeksi ve parlaktır ve yünlü astarı dış kaplamadan daha kalındır.

Bununla birlikte, bu kedinin en dikkat çekici özelliği geleneksel bir kuyruğun olmamasıdır. Bunun yerine, Simertrix kedisi çeşitli uzunluklarda bir kuyruğu vardır: rumpy, rumpy-riser, stumpy ve longy. Dördü en uzun olan uzun kuyruk, en az popüler olanı. En popüler tip, engebeli, hemen hemen hiç kuyruğu yoktur: omurganın tabanında kuyruğun bulunması gereken bir çukur.

KIŞILIK VE MIZAÇ

Simertrix kedisi, sadakatleri ve nazik eğilimleriyle bilinir. Aslında, bu sevimli kedinin herhangi bir yabancı’nın kalbine dönüşeceği söylenir. Cymric, diğer evcil hayvanlarla, özellikle de köpeklerle sosyalleşmeyi tercih ederek, sıkıntıya girer.

Simertrix kedisi kolayca eğitilebilir ve hileler yapmak için öğretilebilir. Ancak, yüksek raflara ulaşmasını engellemelisiniz. Çevikken, kedi yüksek atlamalardan kendini yaralayabilir. Simertrix kedisi ayrıca su ile büyülüyor, ama içine düşmeyi sevmiyor.

TARIH VE ARKAPLAN

Uzun saçlı yavrular, nesiller için Isle of Man (İrlanda Denizi’nde, İngiltere ve İrlanda arasında bulunan) Manx kedileri için doğmuştu, ancak genellikle istenmeyen varyantlar olarak kabul edildi. 1960’ların ortasına kadar bu tür entrikalar gelişmemişti.

Kendi adını almadan önce, Kanadalı bir kedi yetiştirme çabasının ardındaki itici güç olan Althea Frahm, önce kedileri “Manx Mutantları” olarak sergiledi. Diğer yetiştiriciler Longhaired Manx adını seçerler. İsmi 1970’li yılların ortalarında Simertrix kedisi olarak değiştirildi. Simertrix kedisi yetiştiricileri Blair Wright ve Galler Falseisek, Galler’in Galler’de Cymru olarak isimlendirildi.

Birleşik Cymric Association, 1976 yılında ırkı teşvik etmek için kuruldu. Aynı yıl, Kanada Katolik Derneği, herhangi bir büyük derneğin ilki olan Şampiyona Durumunu kabul etti.

Bugün, Cat Fanciers Association (CFA) ismini 1994’te Longhaired Manx olarak değiştirmesine rağmen, hemen hemen tüm büyük birlikler tarafından Şampiyona statüsü verildi. Manx ana babalarından doğan uzun saçlı yavrular, tüm büyük kuruluşlarda Cymrics olarak kaydedilebilir.

Ayrıca Kontrol Et

Amerikan Curl Kedisi

Amerikan Curl Kedisi FIZIKSEL ÖZELLIKLER Bu kedi genellikle iyi orantılı ve ince bir yapıya sahiptir. Paltosu …