Sibirya Orman Kedisi

Sibirya Orman Kedisi

Sibirya kedisi ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

FIZIKSEL ÖZELLIKLER

Önce Sibirya Orman kedisi nin ne kadar masif olduğunu fark edersiniz, genellikle 17 ila 26 kilo ağırlığındadır ve erkek genellikle dişiden daha büyüktür. Çoğu kediden çok daha büyük ve daha ağırdır, hem güçlü hem de güçlüdür.

Sibirya kedisi paltosu, soğuk havaya uyum sağlamak için daha kalın hale gelen sıkı bir astar ile uzun ve ağırdır. Paltosu ayrıca yağlı ve suya dayanıklıdır ve sıklıkla çeşitli renklerde görülür.

KIŞILIK VE MIZAÇ

Sibirya kedi ırkı sevecen ve zeki ve nadiren kendi sorunlarını çözemiyor. Kedi aynı zamanda suya çekilir, ara sıra oyuncak fırlatır veya etrafında oynar. Kedinin boyutuna rağmen, Sibirya oldukça çeviktir ve kolayca kitaplıklar üzerine veya dolapların üstüne atlayabilir.

TARIH VE ARKAPLAN

Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni olmasına rağmen, Sibirya kedi ırkı yeni ve Asya ve Avrupa kıtalarına kadar uzaktır. Sibirya’daki ilk görünümlerinin kesin zaman ve yeri bilinmemektedir, ancak ilk Rus göçmenleriyle birlikte göç ettikleri düşünülmektedir. Sibirya’nın sert ikliminde yaşayan kuşaklar, içgüdüsel, sağlam ve güçlü bir kedinin evrimini getirdi.

Sibirya Ormanı kedisinin Avrupa’ya girdiği zaman da belirsizdir, ancak Harrison Weir’in on dokuzuncu yüzyılın son kitabı, Bizim Kedilerimiz ve Tümü Hakkında Them’da, ilk kedi şovunda temsil edilen üç uzun tüylünün birinden biri olarak cins hakkında yazılmıştır. 1700’lü yıllarda İngiltere.

Louisiana yetiştiricisi olan Baton Rouge’dan Elizabeth Terrell, bu kedileri Amerika’ya getirmekten sorumludur. Öncelikle bir Himalaya yetiştiricisi, bir Rus Cat Fanciers dernekinin Sibirya kedisi ırkını Rusya’ya ithal etmek (ve kurmak) istediği 1988 tarihli bir ticaret gazetesi makalesinde keşfetti.

Terrell, dört Himalaya’lıyı 1990 yılında üç Sibirya – karşılığında bir erkek (Kaliostro Vasenjkovich) ve iki kadın (Ofelia Romanova ve Naina Romanova) karşılığında St. Petersburg’un Kotofei kedi kulübünün bir üyesi olan Nelli Sachuk’a sattı.

O, hem zaman hem de parayı bir ıslah programına adadı, daha sonra Amerikan Standartlarını temel aldı – hayvan türü için soyut bir estetik ideal – Rus Standartlarına. Safkan bir Sibirya kedisi kurmakla ilgili olarak, daha sonra Taiga adını verdiği bir kayıtlar arası kulüp kurdu.

Sibirya nadir bir tür olmasına rağmen, ilgi ve tanıma ve şöhret yolunda kazanıyor.

Ayrıca Kontrol Et

Amerikan Curl Kedisi

Amerikan Curl Kedisi FIZIKSEL ÖZELLIKLER Bu kedi genellikle iyi orantılı ve ince bir yapıya sahiptir. Paltosu …