Selkirk Rex Kedisi

Selkirk Rex Kedisi

Selkirk Rex kedisi ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

FIZIKSEL ÖZELLIKLER

Selkirk Rex geniş ve yuvarlak kafa ile orta boy bir kedi.

Kıvırcık saçı kedinin tüm vücudunu kaplar, ancak genellikle boyun ve kuyrukta daha belirgindir. Bununla birlikte, kıvırcık saçlar doğuştan gelir, doğal olarak düzelir ve sonra kedi sekiz ila on aylık arasında olduğunda yeniden ortaya çıkar.

Bu peluş ve ipeksi kat, kedi ikiye dönüştüğünde olgunlaşır. Bu cins ayrıca diğer Rex kedilerin aksine, uzun ya da kısa saçlı kedilere sahiptir.

KIŞILIK VE MIZAÇ

Selkirk, aşkıyla son derece cömerttir ve üzerinizde bulunur. İnsanlarla çevrildiğinde ve yalnız bırakılmasından nefret eder ve parlar. Oynak ve meraklı, fark edilmek isteyen ev hakkında sizi takip edecek. Sekirk da çok kolay ve sorun yaratmıyor.

TARIH VE ARKAPLAN

Selkirk, Rex ırkına katılan son kedi. Bu kedinin başarısının arkasındaki kadın, Livingston, Montana’dan bir Fars yetiştiricisi olan Jeri Newman.

Her zaman yeni kedi tipleriyle ilgileniyordu, 1987’de bir müşterisinden alışılmadık bir kıvırcık kedi yavrusu verildi.

Newman, sürekli rahatsızlığı nedeniyle yavru kızı Miss DePesto’u aradı ve daha sonra altıda bir çöpü üreten bir Persli erkekle çiftleştirdi. Bu yavrulardan üçü de büyüleyici bukleler vardı.

Newman daha sonra, Britanya ile ilgili stenografi, Amerikan Shorthair ve Exotic Shorthair’in özelliklerini Selkirk Bloodline’a getirdi ve çeşitli kedi derneklerinde cins terfisini tanıttı.

Birkaç benzer düşünen yetiştiricinin yardımıyla, Selkirk Rex için tanınmayı başardı. 1990 yılında Uluslararası Kedi Derneği (TİKA) yönetim kuruluna gösterildi ve “yeni ırk” ve “renk” sınıfına kabul edildi.

1992’de, Cat Fanciers Association (CFA), “çeşitli” sınıfta kayıt için cinsi kabul etti. Şimdi cins, Amerikan Kedi Derneği, Birleşik Feline Organizasyonu ve TİKA ile Şampiyona statüsüne sahiptir.

Ayrıca Kontrol Et

Amerikan Curl Kedisi

Amerikan Curl Kedisi FIZIKSEL ÖZELLIKLER Bu kedi genellikle iyi orantılı ve ince bir yapıya sahiptir. Paltosu …