Renkli Kısa Tüy

Renkli Kısa Tüy birinci kuzenler Siyam ve dört Siyam renkler ötesinde 16 farklı “nokta” renkler ile ayırt edilir. Nadiren sessiz, eğlenmeyi ve eğlenmeyi severler.

FIZIKSEL ÖZELLIKLER

Renkli Kısa Tüy, Siyam’a, ikizler olarak düşünülebilecek kadar çok benziyor. Uzun, daraltılmış çizgiler ve sıkı kaslı, zarif, orta boy bir vücuda sahiptir. Ayrıca badem şekilli gözler, ince bacaklar ve bir taper kuyruğu içerir. Bununla birlikte, Siyam’dan farklı olarak, kırmızı, krem, kaplumbağa kabuğu ve bunların bir karışımı da dahil olmak üzere çeşitli renklerde bulunabilir.

KIŞILIK VE MIZAÇ

Etrafında bir Renkli Kısa Tüy olduğunda hayat asla sıkıcı değildir. Siyam kuzeni gibi Siyam da doğmuş bir dışadönüktür: arkadaş edinmeyi, ısrarla konuşmayı ve sahiplerini sevgiyle duşutmayı. Renk Noktası da ruh hallerine karşı oldukça hassastır. Birisi trajik bir film izlerken gözyaşlarına taşınırsa, bu kedi onlara rahatlık getirmeye çalışacaktır.

SAĞLIK

Genellikle sağlıklı rağmen, cins gibi bazı sağlık koşullarına duyarlı olan çıkıntısı kranial sternum ve endokardiyal fibroelastosis .

TARIH VE ARKAPLAN

Colorpoint genellikle daha iyi bilinen Siyam ile karıştırılır . Aslında, bazıları Renkli Kısa Tüy bir Siyam melezinden başka bir şey olmadığını düşünüyor.

Kökenleri, 1940’larda, kedi yetiştiricileri, Siyam’ın özelliklerini övecek, ancak geleneksel dörtten farklı renklere sahip olabilecek bir kediyi yaratmak için ortak bir çaba sarf ettikleri zaman başladı.

Onların uç noktalarına ulaşmak için yetiştiriciler, Siyam, Habeşistan ve kırmızı yerli Renkli Kısa Tüy( Amerikan Renkli Kısa Tüyde kullanılmıştır) arasında temel geçişleri kullandılar. Yıllar süren mücadele ve sayısız başarısızlıktan sonra, üreme programı başarılı oldu. Bu cins tekrar vücut stilini ve kişiliğini korumak için Siyam ile geçti.

Siyam üreticilerinden protestoları bastırmak için, kedi hayranları nihayet bu kediye yeni bir isim olan Renkli Kısa Tüy’ü vermeyi kabul ettiler. Bu türün şu anda çok az nesli geçtiği için çok az Siyam ögenine sahip, teknik olarak hala bir melez olmasına rağmen.

Cat Fanciers ‘Association, 1964 yılında cins Şampiyonası statüsünü kazandı. Bugün, tüm büyük çağrışımlar takım elbise izledi, ancak çoğu Colorpoint Shorthair’i tanımlamak için Siyam standardını kullanıyor.

Ayrıca Kontrol Et

Amerikan Curl Kedisi

Amerikan Curl Kedisi FIZIKSEL ÖZELLIKLER Bu kedi genellikle iyi orantılı ve ince bir yapıya sahiptir. Paltosu …