Nebelung Kedisi

Nebelung Kedisi

Nebelung kedisi ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz

FIZIKSEL ÖZELLIKLER

Nebelung kedisi Bu kedi yeşil gözleri ve sert kasları ile zarif ve uzun. Rus Mavisine benziyor ama bazı farklılıklar var. En çarpıcı fark, ceket uzunluğudur.

Rus Mavi spor kısa bir ceket, Nebelung’un ceket yarı uzun yumuşak ve ipeksi saç ile kaplıdır; Aynı zamanda yoğun bir astar vardır. Kaplamanın parlak mavi rengi, kediyi parlayan bir hale getiren gümüş uçlu koruma kılları tarafından vurgulanmaktadır.

KIŞILIK VE MIZAÇ

Bu nadiren uykusuz geceler verecek yumuşak tempolu, yumuşak konuşulan bir kedidir. Sevgi ve şakacı, Nebelung duşları ev arkadaşlarına bayılıyor ama hayatınızın her alanına müdahale etmiyor.

Ancak kedi, yabancıların etrafında utangaçtır ve yüzlerini görmemek için yatağın altına bile saklanabilir. Genel olarak, sadık ve sadık bir arkadaşı için yapar.

TARIH VE ARKAPLAN

Nebelung türünün öyküsü 1980’li yılların başlarında, bilgisayar programcısı Cora Cobb’ın oğlu Elsa’ya evlat olarak verilen siyah bir iç stenografi hediye ettiği zaman başladı.

Elsa daha sonra bir Rus Mavisi ile çiftleşti, beş siyah ve mavi kısa tüylü bir çöp üretti. Bununla birlikte, uzun mavi saçları olan bir yavru kedi vardı. Cobb, Siegfried isimli bu meraklı erkek kediyi tuttu ve Elsa, başka bir mavi uzun tüylü olan Brunhilde’ı doğurduğu zaman, evine de götürdü. Bu iki kedi ilk Nebelung’lar olurdu.

Cobb, eşsiz görünümlerinden ötürü, Almancadaki “sisin yaratıkları” anlamına gelen “Nebelung” cinsini seçti. Ve Uluslararası Kedi Derneği (TİKA) genetik başkanı Dr. Solveig Pflueger ile iletişime geçtikten sonra cins standardını yazması önerildi. Coat uzunluğunu açıklayan kısım haricinde, Rus Blue standardına neredeyse aynı tutmayı seçti.

Nebelung 1987’de TİKA tarafından kabul edildi, ancak Rus Mavi hayranları yeni cinsi kabul etmede tereddütlüydi. Dahası, kedilerini melezleme konusunda isteksizlerdi ve Cobb’ın Nebelung çizgisine devam etmesini zorlaştırdı.

Son olarak, 1988 yılında, Castlecats Yüce Büyük Şampiyonu Vladimir sahibi Brunhilde’nın kızlarından biri ile geçmek için ona bir Rus Mavi sunmayı kabul etti. O zamandan beri Nebelung sayı olarak arttı ve üssel olarak ünlendi. Ancak, henüz Nantiung hayranlarının gelecek yıllarda düzeltmeyi umdukları bir şey olan Cat Fanciers Association tarafından tanınması gerekiyor.

Ayrıca Kontrol Et

Amerikan Curl Kedisi

Amerikan Curl Kedisi FIZIKSEL ÖZELLIKLER Bu kedi genellikle iyi orantılı ve ince bir yapıya sahiptir. Paltosu …