Munckin & Midget Kedisi

FIZIKSEL ÖZELLIKLER

Munchkin kedisi uzun gövdeli, ceviz şeklindeki gözlere ve üçgen kulaklara sahip orta boy bir kedidir. Munchkin kedisi Bir mutasyon nedeniyle kısa ve topuklu bacaklara sahiptir;

Bu aynı zamanda kedinin en tanınmış özelliği.

Ancak, Munchkin kedisi hiçbir şekilde bacaklarından mahrum değildir ve uzunlukları eşit olan düzenli eforları vardır. Kedi, her ikisi de hava şartlarına dayanıklı bir ceketi giydiren kısa saçlı ve uzun tüylü çeşitleri ile gelir.

KIŞILIK VE MIZAÇ

Bu kısa bacaklı kediler yani Munchkin kedisi, kendinden emin görünümleri konusunda kendinden emin değiller.

Munchkin kedisi, arkadaşlarıyla oynamayı ve güreşmeyi seviyor ve sıklıkla kedi türlerinin magpiesleri olarak adlandırılıyor çünkü genellikle küçük, parlak nesneler ödünç alıyor ve onları daha sonra oynamak için saklıyor.

Munchkin kedisi ayrıca bir avcının içgüdüsüne sahiptir ve fareler ya da hareket eden herhangi bir şeyi kovalar, ancak günün sonunda, o zamana kadar kucağınıza ve nağınıza yatmaktan başka bir şey görmez.

TARIH VE ARKAPLAN

Bu kısa bacaklı kedi ırkı yani Munchkin kedisi, ateşli bir tartışmanın merkezidir; argüman: kökeni. Kısa bacaklı kediler yeni değiller – İngiltere’de 1930’ların başlarında görülmüşlerdi – ancak çoğu II. Dünya Savaşı sırasında silindi.

Küçük bir canlanma oldu ve 1983’te Louisiana müzik öğretmeni Sandra Hochenedel, bir buldozer tarafından kovalanıp bir kamyonda saklanan iki kediye rastladı.

Hochenedel, kedileri kurtardıktan ve eve götürdükten sonra, bu kısa bacaklı dişilerin hamile olduklarını öğrendi – kara kediyi (Blackberry) tutarak ve gri olanı (Blueberry) uzaklaştırarak.

Böğürtlen doğduğunda Hochenedel, Louisiana’da da yaşayan arkadaşı olan arkadaşı Kay LaFrance’a Toulouse’dan bir kedi sundu.

LaFrance birçok kediye sahipti ve açık havada serbest gezmelerine izin verdi. Yakında kasaba Munchkins kedileriyle doluydu – çocuk fantazi romanı, Harika Oz Büyücüsü’ndeki küçük insanların isimleri .

Yeni bir cinse sahip olduğuna inanan LaFrance, ırk hakkında daha fazla bilgi edinmek için Uluslararası Kedi Derneği (TİKA) genetik komitesi başkanı Dr. Solveig Pflueger ile temasa geçti. Pflueger’in çalışmaları, Munchkin’in kısa bacaklarının bacakların uzun kemiklerini etkileyen dominant bir genetik mutasyonun sonucu olduğunu belirlemiştir.

Yakında diğer yetiştiriciler Munchkin kedi ırkına ilgi duymaya başladı ve TİKA tarafından tanınmaya çalıştı. Ancak TİKA, Munchkin hakkında yetersiz bilgi nedeniyle kabulünü reddetti.

Duygusuzluğa rağmen, TICA’nın bacak mutasyonu üzerinde potansiyel olarak sakatlanma ve kalça problemlerine yol açabilecek birçok TICA üyesi olmasına rağmen, Munchkin kedisine 1995 yılında TICA’nın yeni cinsi ve renk statüsü verildi. Munchkin’i çevreleyen tüm tartışmalar, tek yönlü: çok medya tanıtımı topladı ve oldukça popüler bir kedi haline geldi.

Ayrıca Kontrol Et

Amerikan Curl Kedisi

Amerikan Curl Kedisi FIZIKSEL ÖZELLIKLER Bu kedi genellikle iyi orantılı ve ince bir yapıya sahiptir. Paltosu …