Maine Coon Kedisi

Maine Coon Kedisi

Maine Coon Kedisi, uzun zamandır oynadığı yetenekleri nedeniyle yüksek tutulduğu Maine Coon’a özgü uzun saçlı bir cinstir.

FIZIKSEL ÖZELLIKLER

Bu, cins dişilerin daha küçük olmasına rağmen, 12 ila 18 Kg arasında herhangi bir ağırlıkta olan büyük bir kedidir. Cinsin tipik fiziksel özellikleri, kedinin üçüncü veya dördüncü yılına kadar gelişmez.

Maine Coon cinsinin ayırt edici özelliği, pırıltılı, tüylü ve su geçirmez bir kaplamadır. Saçları uzun ve ipeksi, omuzlarında daha kısa ve midede daha uzun.

KIŞILIK VE MIZAÇ

Maine Coon Kedisi genellikle ABD’deki en popüler kedi ırklarının ilk 10’unda. Popülerliğinin nedenlerini bulmak zor değil. Farklı bir ceketi sahip olmanın yanı sıra, çoğu durumda çok dayanıklı ve insan sahiplerine son derece sadık bir şekilde sahip. Aslında, bu eğlenceli ırk diğer evcil hayvanlar ve çocuklar ile iyi geçinecek.

Maine Coon Kedisi başlangıçta yabancılara karşı ihtiyatlı olmasına rağmen, zaman verilirse onlara alışmaya başlayacaktır. Bu uysal, itaatkar ve merakla, su çekiyor. Maine Coon KedisiNİN biraz daldığını gördüğünüzde şaşırmayın.

HANGI

Maine Coon’un ceketini haftada iki kez bir çelik tarakla tımarlamaya ek olarak, genellikle oyun biçiminde düzenli günlük egzersiz için de fırsatlar sağlamanız gerekir.

TARIH VE ARKAPLAN

Maine Coons, ilk sömürge döneminde bile Amerika’yı yüzyıllarca yaşadı. Ancak, kıtaya ilk kez nasıl geldiklerine dair çok az bilgi var. Bu hikayelerin gerçekliği şüpheli olsa da, kökenlerini izlemekle ilgili birçok hikaye vardır.

Uzaklaştırılmış bir hikaye, Maine Coon’un atası olan bir rakun olduğunu iddia ediyor – ki bu biyolojik olarak imkansız. Diğerleri, cinsin yerli bir kedi ile yerli Bobcat’in geçişi tarafından üretildiğini söylüyor. Yine de başka bir güzel hikâye, atalarını Fransız kraliçesi Marie Antoinette’e ait uzun saçlı kedilere kadar izler.

Buna göre, Clough adında bir Amerikan kaptanı kraliçenin kedilerini kurtardı ama hayatını kurtaramadı; Kediler daha sonra Amerika’ya getirildi. Bir başka anlatı ise, bu kedilerin 1700’lü yıllarda Amerika’nın kuzeydoğusundan gelen Coon adında bir Amerikan kaptanı tarafından devletlere getirilmesidir.

Bu son masal, bazı hakikat taneleri içerebilir. Gemilerin kaptanları genellikle gemilerde gelişen farelerin sorunlarına karşı koymak için yabancı topraklardan kedileri getirdi.

Varışta, evlerini Maine’deki Kuzeydoğu kıyısında yapmış olabilirler. İklim korkunçtu ve sadece en cesur ve en zor kediler hayatta kalabilirdi. Sağ kalanlar suya dayanıklı bir kat ile sağlam ve dayanıklıydı.

Maine Coon, 19. yüzyılın başlarında resmen tanınan ilk ırklardan biridir; O zamandan beri hızlı popülerlik kazandı. 1861’de Maine Coons’a sahip olan Bay Frank Pierce, The Book of the Cat’te, Leo adındaki bir Maine Coon’un 1895 tarihli New York City kedi gösterisinde En İyi Kedi ödülüne layık görüldüğünü ve 1897’de Boston’da tutarlı bir kazanan olduğunu belirtti. 1898 ve 1899.

1900’lü yılların başında, daha egzotik kedilerin gelip anlık favoriler haline gelmesiyle ırkın popülaritesi azaldı. 1950 yılına gelindiğinde, ırk endişe verici biçimde azalmıştı ve çok az sayıda üye kalmıştı.

Bununla birlikte, birkaç damızlık bu kediye aktif bir ilgi gösterdi ve ona bir yaşam çizgisi attı. Maine Coon-only gösterilerini yaptılar ve 1968’de Maine Coon Breeders ve Fanciers Association’ı kurdular.

Güçlü destekçilerinin çabaları sayesinde, Maine Coon çok fazla zemini geri aldı ve bir kez daha Şampiyona yarışmalarına aday oldu. Bugün tüm kedilerdeki Şampiyonluk statüsü ile günümüzün en popüler kedi ırklarından biridir.

Ayrıca Kontrol Et

Amerikan Curl Kedisi

Amerikan Curl Kedisi FIZIKSEL ÖZELLIKLER Bu kedi genellikle iyi orantılı ve ince bir yapıya sahiptir. Paltosu …