Kedi Türleri Tiffany Kedisi

Tiffany kedisi

FIZIKSEL ÖZELLIKLER

Tiffany Kedisi Herhangi bir çikolatalı sevgilinin size söylediği gibi, “bir çikolata çubuğu altın bir çubuktan daha iyidir,” dedi Tiffany’nin bir adananı size söyleyecektir.

Bir Tiffany kedisi daha iyi, başka bir kedi.” Tiffany’nin orijinal çikolata kahverengi rengi hala en popüler olanıdır ve yenilebilir muamele için ayrılan şartlarla çikolata kaplı kedileri için büyük aşklarını tanımlamak için birçok kişiye yol gösterir.

Tiffany yetiştiricileri, üreyen hayvanların çoğalmasına odaklanmaya başladıklarından beri, Tiffany kedisi, siyah, mavi, tarçın, açık kahverengi ve leylak da dahil olmak üzere daha çeşitli bir renk paleti geliştirdi.

Aynı zamanda, çeşitli özellikleri olan, kuşe / işaretlenmiş, uskumru ve diğer bazı teker desenleri ile doğmuş bazı özellikleri geliştirmiştir. Kat yarı-uzun olarak tarif edilir.

Tiffany o kadar yumuşak ve yumuşak bir peluş ki, onu kucağınızda tutmak isteyeceksiniz, saatlerce neşeleniyorsunuz. Ve, bu cins sadece bir kat kürk (bu arada en az dökülme olanağına sahip) olduğundan, kedinin bu tatlı muamelesinden sonra tiftik fırçasıyla bir işe gerek kalmadan şımartabilirsiniz. Tam kat yavaşça büyür ve

Tiffany’nin 24 aylık olduğu süre boyunca tam potansiyeline ulaşır.

Bu zamanla, palto kademeli olarak bir dolu oluşturur, kontrast eden ruff (boynun etrafındaki ve çenenin altındaki kürk) ve kulakların içinde (kürkler ya da flamalar olarak da bilinir) tam kürk, gölgede daha hafiftir.

Kat, kedi olgunlaştıkça arka ayaklarda önemli ölçüde kalınlaşacaktır (arka bacaktaki tam büyüme bir kombinezon olarak adlandırılır) ve kuyruk tam bir tüy haline dönüşecektir.

Tiffany, koyu sarıdan zengin kehribar rengine kadar sürülebilecek oval gözlere sahip. Bazıları iris çevresinde yeşilimsi bir hal alabilir ve kontrast bazen gözlerin renginde altın görünmesini sağlar.

KIŞILIK VE MIZAÇ

Tiffany, sağlıklı ve dengeli bir doktorluk dozuyla aktiviteyi birleştirir. Uzun süre hala kalabilir, sevileninin kucağında mutlu bir şekilde uzanır.

Bu kalite Tiffany’yi ideal bir seyahat arkadaşı ve yaşlılar ve fiziksel engelli için ideal bir ev arkadaşı yapar.

Tiffany, insanlarla son derece iyi bağlar, bir ya da iki ev üyesini seçer ve onlara dikkat ve sevgi ile duş verir. Karakteristik olarak yumuşak, tatlı cıvıl cıvıl sesleriyle sevdiklerine hitap ediyor ve aynı zamanda konuşulmasına iyi cevap veriyor.

Nazik, sadık ve kendini adamış bir yol arkadaşı olarak tanınan bu kişi, evin etrafındaki insanlara hokkabazlık etmeyi ve onları takip etmekten hoşlanmaz; Tiffany, verdiği aynı ilgiyi alabildiğinde en iyisini yapar.

Uzun süreler boyunca yalnız kalmayı sevmiyorlar, ve çok sık yalnızlarsa melankoli olurlar.

Her gün çoğuna giden insanlar için, bu bir ev arkadaşı için en iyi seçim değildir. Çocuklarla iyi geçinmek için harika bir aile kedidir ve yabancılarla rezerve edilse de, bu tüyler ürpertici veya korkutucu değildir.

Sakin ve rahatsız edilmeme kabiliyeti, onu zaten hayvanlara sahip bir eve de eklemektedir.

SAĞLIK VE BAKIM

Bu, en üst kat ile karışacak olan tüylü bir astarın eksikliğinden dolayı yarı-uzun tüylü damatların en kolaylarından biridir. Kürk ipeksi yumuşaktır, bu da kendi içinde dolaşma olasılığını azaltır, böylece hafif bir haftalık fırçalama, keçeleşmiş kürkü kaldırmak için gerekli olan her şeydir.

Çok az dökülme var ve yine haftalık bir fırçalama ile o kadar az olacak. Dikkat çeken nokta kulaklardır.

Tiffany’nin

kulaklarında tam saça var ve balmumu birikmesi bu özellik ile birlikte gelen koşullardan biridir. Kulakları haftada bir kez, fırçalama ve diş bakımı içeren düzenli bir rutinin parçası olarak kontrol etmek, kulak kanallarını temiz tutmak için yeterli olmalıdır.

Zarar vermeyen ancak akılda tutulması gereken diğer konular, Tiffany’nin hassas sindirime sahip olduğu raporlarıdır. Mısır ürünlerinin önlenmesi ve düzenli ve öngörülebilir bir diyet, bunu kontrol altında tutacaktır.

Üretmek isteyen sahipleri için, kraliçe için uzun süreli bir emeği beklemek ve yavrularıyla uzun bir emzirme süresi beklemek. En azından, kraliçeye, yavrularını beslemek için sekiz haftanın sonuna kadar izin verilmelidir.

Her ne kadar alerjen içermeyen bir kedisi olmasa da (bütünüyle tamamen tüysüz olan Sphynx bile), çünkü Tiffany çok az şey kullandığı için, hafif alerjisi olan insanlar bu cinsle iyi bir şey yaparlardı.

TARIH

Bu kedi, şampiyonluk statüsü kazanmadan önce birçok engelle doluydu. 1967’de Jennie Robinson, 18 aylık erkek ve 6 aylık bir dişi olan iki gözü kahverengi kedisi olan amber rengi kedileri satın aldı.

Bazı hesaplara göre kediler bir emlak satışının bir parçası olarak satıldı, diğerleri tarafından, kedilerin New York’taki White Plains’deki bir evcil hayvan dükkanında bulundu.

Hangisi olsaydı, kediler doğal bir buluntuydu ve doğal olarak doğmuştu. Robinson, 1969 yılında üreme programına bu iki kedi ile başladı ve doğal sonuç, onlarla aynı olan altı yavru kedi çöpü oldu.

Neotype Thomas ve Shirley

adındaki ana kediler (kedinin adı) Amerikan Kedi Derneği tarafından Sable Foreign Longhairs olarak tescillendi ve bu kategorinin çok genel olduğuna karar verilene kadar bir süre yabancı uzun tüylüler olarak anıldılar.

Ve ırkı kendi adına verildi. Thomas ve Shirley, yedi yılda 60 yavru üretmeye devam ettiler ve Robinson, New York metropolünde bir çoğunu sergiledi. Neotip yavruların bir kısmını satın almış olan diğerleri onları Long Island ve Connecticut’a getirdi.

Bir Florida damızlık, bazı Robinson yavrularını satın aldıktan sonra damızlık programına dahil oldu. Sig Tim Hil Cattery’den olan Sigyn Lund, Birmanya’nın bir damızcısıydı ve bu yeni nesil uzun tüylü Birmanya’ya benzediği için, insanlar doğal olarak kedinin başka bir cins ile bir Birmanya’yı aşmanın sonucu olduğunu varsaydılar.

Bununla birlikte, iki ırkın paylaştığı tek gerçek benzerlik tam kat oldu. Kürkte bulunan noktalar ve pembe pençe yastıkları gibi tanımlayıcı özellikler yeni ırkta mevcut değildi.

Lund, ırkını Burma ve diğerlerinden ayırt etmek için bir cins adı üzerine yerleşti.

Los Angeles’taki bir posh tiyatrosundan esinlenen Tiffany, Lund, görkemli ve lüks bir geçmişin imgelerini yansıtan zarif bir isim olduğunu hissetti. Yine de, Tiffany’nin Birmanya kökenli olduğu rivayeti, ırkın Burma ve Himalaya arasında bir çarpışın ürünü olduğunu ve İngiltere’ye ait olduğunu ileri sürdü.

ARKAPLAN

Birleşik Krallık’ta Angora, Havana ve Abyssinian ile yabancı uzun tüylü haçların geçişleri olmuştu ve Robinson kedilerinin bu çabalardan türediği sanılıyordu, ama gerçek şu ki, Lund hâlâ orjinal ikisinden üriyordu.

Burma ve Himalaya ile ya da başka bir cinsle böyle bir geçiş yapılmamıştır. Lund bir süredir yanlış anlaşılıyordu, çünkü Burma ırkı üzerine çoktan ün yapmıştı ve Tiffany hala çok yeniydi ve çok azı vardı, bu cinsi kendi başına kabul etmekte sıkıntı çekiyordu. ve İngiltere’den kaynaklandı.

Birleşik Krallık’ta Angora, Havana ve Abyssinian ile yabancı uzun tüylü haçların geçişleri olmuştu ve Robinson kedilerinin bu çabalardan türediği sanılıyordu, ama gerçek şu ki, Lund hâlâ orjinal ikisinden üriyordu.

Burma ve Himalaya

ile ya da başka bir cinsle böyle bir geçiş yapılmamıştır. Lund bir süredir yanlış anlaşılıyordu, çünkü Burma ırkı üzerine çoktan ün yapmıştı ve Tiffany hala çok yeniydi ve çok azı vardı, bu cinsi kendi başına kabul etmekte sıkıntı çekiyordu. ve İngiltere’den kaynaklandı.

Birleşik Krallık’ta Angora, Havana ve Abyssinian ile yabancı uzun tüylü haçların geçişleri olmuştu ve Robinson kedilerinin bu çabalardan türediği sanılıyordu, ama gerçek şu ki, Lund hâlâ orjinal ikisinden üriyordu.

Burma ve Himalaya ile ya da başka bir cinsle böyle bir geçiş yapılmamıştır.

Lund bir süredir yanlış anlaşılıyordu, çünkü Burma ırkı üzerine çoktan ün yapmıştı ve Tiffany hala çok yeniydi ve çok azı vardı, bu cinsi kendi başına kabul etmekte sıkıntı çekiyordu.

Robinson

kedilerinin bu çabalardan türediği anlaşılıyor, ama gerçek şu ki, Lund hala orijinal ikisinden üretiliyordu ve Burma ve Himalaya ile ya da başka biriyle böyle bir geçiş yapılmadı. doğurmak.

Lund bir süredir yanlış anlaşılıyordu, çünkü Burma ırkı üzerine çoktan ün yapmıştı ve Tiffany hala çok yeniydi ve çok azı vardı, bu cinsi kendi başına kabul etmekte sıkıntı çekiyordu.

Ve Robinson kedilerinin bu çabalardan türediği anlaşılıyor, ama gerçek şu ki, Lund hala orijinal ikisinden üretiliyordu ve Burma ve Himalaya ile ya da başka biriyle böyle bir geçiş yapılmadı. doğurmak.

Lund bir süredir yanlış anlaşılıyordu, çünkü Burma ırkı üzerine çoktan ün yapmıştı ve Tiffany hala çok yeniydi ve çok azı vardı, bu cinsi kendi başına kabul etmekte sıkıntı çekiyordu.

Kanadalı yetiştiriciler 1970’lerde programa katıldılar ve bu daha fazla çaba ile Tiffany için gen havuzu genişletildi ve genetik olarak daha fazla ses çıkarmaya ek olarak sınıfa daha fazla renk varyasyonu getirildi.

Bu arada, İngiltere’de yetiştiriciler yeni bir cins yaratma olasılıklarından ilham aldılar ve 1970’lerin sonlarında Gümüş Chinchilla Persian ile Burma’yı geçti. Cat Fancy Yönetim Kurulu, doğurganlık adına Tiffanie’ye karar verdi ve aynı fakat biraz farklı şekilde yazılan isim, ırkı farklılaştıran durumu daha da pekiştirdi.

Kanadalı ve Amerikalı bir damızlık, Lund’ın tercih edilmemiş cins ismini, kullanımda olmayan bir başkasına bıraktı: Chantilly. Tiffany adı hala bazı kedi hayranlarıyla kullanılıyor, ancak tipik olarak Chantilly / Tiffany olarak birleştiriliyor.

Ayrıca Kontrol Et

Amerikan Curl Kedisi

Amerikan Curl Kedisi FIZIKSEL ÖZELLIKLER Bu kedi genellikle iyi orantılı ve ince bir yapıya sahiptir. Paltosu …