Kedi Türleri Ocicat

FIZIKSEL ÖZELLIKLER

Wild’de görebileceğiniz bir şeye benzeyen Ocicat, güçlü, atletik bir yapıya sahip bir agouti kedi. Bir Ocicat gibi, kısa ve yumuşak tabakası, omurga boyunca omuz bıçaklarından kuyruğa uzanan sıralar ve gövdenin kenarındaki büyük parmak izine benzer noktalara sahiptir. İdeal Ocicat büyük iken, aynı zamanda orta büyüklükte olabilir.

Sarımsı kahverengi, çikolata, tarçın, mavi, lavanta, açık kahverengi, gümüş, çikolata gümüşü, tarçınlı gümüş, mavi gümüş, lavanta gümüşü ve açık kahverengi renkte on iki renk vardır.

KIŞILIK VE MIZAÇ

Görünüşe aldatıcı olabilir. Bu şekilde, Ocicat vahşi değil, daha sıcak ve sevecen değildir. Akıllı bir kedi, adını tanımak ve gelip emrinize gitmek öğretilebilir.

Aynı zamanda diğer evcil hayvanlara sahip insanlar için harika bir kedidir, çünkü çok sosyal. Ocicat, masadaki dansa dokunmak için çevikliğini bile kullanabilir veya evin etrafında oyuncak ve nesnelerle çeşitli oyunlar oynayabilir.

TARIH VE ARKAPLAN

Orijinal Ocicat, bir üreme deneyinin beklenmedik bir sonucuydu. 1964’te Virginia Daly adında bir kedi yetiştiricisi Abyssinian renk noktaları olan bir Siyam yaratmaya çalıştı. Bunu başarmak için, Abyssinian görünümlü yavru kedi üreten bir Siyam dişi ve bir Abyssinian erkekle evlendi.

Daha sonra saf bir Siyam ile yarı Abyssinian’u geçti ve istenen sonucu elde etti. Ancak, altın lekeler ve çöp içinde bakır gözleri olan sıradışı bir kedi yavrusu vardı. Daha sonra Tonga olarak adlandırıldı ve Daly’nin kızı, benzer lekeli vahşi kedi: Ocelot yüzünden “okicat” lakaplıydı.

Daly, farkında olmadan yeni bir tür ürettiğini fark etti. Tonga kısırlaştırılmış ve evcil hayvan olarak satılmış olsa da, ebeveynlerinin daha ileri ırkları daha sonra bir yetiştirme programı için temel oluşturacaktı.

İlk Ocicat 1965’te sergilendi ve 1966’da Cat Fanciers Association (CFA) cinsi tanıdı. Ne yazık ki, CFA bir hata yaptı ve ebeveyn cinslerini Amerikan Shorthair ve Abyssinian olarak listeledi. Kısa bir süre için Amerikan Shorthair cinsi, renginin, şeklinin ve vücut yapısını değiştirerek, Ocicat’ın kan hattına sokuldu.

Erken popülaritesine rağmen, Ocicat 1987 yılına kadar şampiyonluk statüsüne ulaşmadı. Ancak, şimdi ABD genelinde birçok kedi gösterisinde görülebilir. Birkaç Ocicats, başka ülkelere de ihraç edildi, ki bu da çok başarılı oldu.

Ayrıca Kontrol Et

Amerikan Curl Kedisi

Amerikan Curl Kedisi FIZIKSEL ÖZELLIKLER Bu kedi genellikle iyi orantılı ve ince bir yapıya sahiptir. Paltosu …