Devon Rex

Devon Rex

Devon Rex Hala emekleme aşamasında olan göz alıcı bir cins olan Devon Rex, evinizi kollarınızda ve kalbinizde yapacak.

Devon Rex Çalışan aileler için ideal bir kedi olmak için yeterince bağımsız olan Devon Rex, etrafta olduklarında insanlara sevgi ve ilgi gösterecek ve olmadıkları zaman beladan uzak duracaklardır.

Ve çok az olduğu için, evdeki saçları duşa almaz. Eşsiz, sıcak ve sevecen bir arkadaş arayanlar için Devon Rex mükemmel bir uyum.

FIZIKSEL

Devon Rex kuşkusuz, kedigillerinin en göz alıcı ve eşsiz kedi ırklarından biri. Genelde büyük gözleri ve kulakları nedeniyle uzaylı ya da pixie-ish olarak tarif edilen Devon, yakalanmanın bir yolunu ve auraya giren herkesin dikkatini çeker.

Genel olarak, Devonlar aşırı boyunda, kulağa derin kulaklar, yüksek yanak kemikleri, tilki benzeri gözler ve ince bir boyun ve vücudun tepesine yerleştirilmiş kısa bir namlu ile bir fahişe hava verir. Ancak, Devon Rex’in en eşsiz özelliği olan saçlarıdır.

Çoğunlukla görünüşü ve kişiliği nedeniyle kedi dünyasının kanişini denir, saçları ipeksi bukleler halinde büyür ve dalgaları dalgalandırır – bu da hafif çerçeve üzerinden rexing olarak adlandırılır.

Bu cins üç saç tipine sahiptir: bekçi, tente ve aşağı. Ancak koruma ceketi diğer cinslerden daha hafiftir. Tente ve inatlar yoğun, yumuşak ve vücuda yakındır, ancak dış ceketi oluşturan koruyucu kıllar, kısa, seyrek ve kırılmaya eğilimlidir;

Bu kırılganlık nedeniyle geçici kel yamalar riski vardır, saçlar tipik olarak saç büyümesinin mevsimsel dönemlerinde normal uzunluklara geri döner.

Bu, Devon’ın mühendislik ürettiği bir sonucu olarak çürüten çok az kusurdan biridir. Bıyık pedleri biraz daha dolu, belirgin elmacık kemikleri ve dar çeneyi daha da belirginleştiriyorlar, ancak bıyıkların kendileri de kılları gibi, kese ve kısa ve kırılmaya eğilimlidir.

Rex’inizde bu olsaydı, bıyıkların geri döndüğünden emin olabilirsiniz, ama yine de diğer kedilerde görülebilecek uzunlukta büyümeyeceklerdir. Bu sadece Devon’un dış görünümünü etkiler ve bir endişe olmamalıdır.

Tüm renkler ve desenler, Siyam ırkında bulunanlar gibi patiska ve renk işaretleme dahil, kabul edilebilir. Göz renginin de açık olması, göz renginin arzu edilen rengi ile saç renginin uyumlu olmasıdır.

Özellikle beyaz saçlı şeytanlar için renklerin bir kombinasyonunu bulmak nadir değildir. Tek gözlü kediler, sözde oldukları gibi, genellikle bir mavi göze ve bir kehribar veya kahverengiye sahip olacaktır.

ÖZELLIKLER

Devon orta büyüklükte, kompakt, kaslı ve ince, uzun bacakları hafifçe öne doğru eğerek, bu kediye belli belirsiz bir boksör köpek tarzını veriyor. Ayaklar genellikle küçüktür, ancak ayak parmakları normalden daha büyüktür. Bazı sahipler bile, onların Şeytanlarının nesneleri almak için pençelerini kullanabileceğini rapor ediyorlar.

Devon Rex’i ıslah eden birkaç zarardan biri, kraliçeler ve onların yavrularında uyumsuz kan türlerinin ortaya çıkmasıdır.

Annesinden farklı, uyumsuz bir kan türü ile doğan bir yavru kedi, anne sütündeki antikorlardan korunmayacak ve yavruların ölümüne neden olacaktır. Yetiştiriciler, çiftleşmeden önce kedinin kanının test edilmesini sağlamalıdır, çünkü eşin kanının uyumlu olduğundan emin olun, gerçi problemden sonra çalışılabilir.

Yavrular geçici olarak bağırsakları kapanana kadar el ile beslenebilir ve daha sonra annelerinden içebilirler ve annenin meme uçları kaplandığı ve yavruların antikor antikoruna erişimi olmadığı sürece bağlar hala ilk günlerde gerçekleşebilir. kolostrum.

Eğer şeytanlar yetiştirmeyi planlıyorsanız,

Saç ile ilgili olarak, Devon genellikle düşük alerji cinsi olarak tavsiye edilir, ancak alerjik reaksiyonlar getiren bir hayvanın tüyü değil, daha çok dander olarak adlandırılan dökülme cildinin neden olduğu akılda tutulmalıdır.

duyarlı kişiler için problemler. Devon’un alerjik reaksiyonlara neden olma riski daha azdır, çünkü bu kadar saç dökmez, ancak bu sadece hafif alerjisi olan kişiler için etkili olacaktır.

KIŞILIK

Devon Rex gerçek bir evcil hayvandır. Kişiliği doğal olarak dışa çıkıyor ve insanlar ortalanıyor, öyle ki, Devon’ınızla hayal ettiğinizden daha fazla zaman harcayabiliyorsunuz.

Üçlü bir kat tabakasına sahip olsalar da, kaplamanın hafif ve cilde yakın olmasından dolayı ilave sıcaklığa ihtiyaç duymaktadırlar.

Kedinizi ılık elektronuzun ve cihazlarınızın üzerinde, kucağınızda, çenenizin altında ve omuzlarınızda rahatça yansıtacağınızı ve gecenin ortasında, küçük motorun, kapakların altından geçerek üzerinizde koştuğunu göreceksiniz. Devon, gerçekte hiçbir zaman enerji ya da şefkat gibi düşük bir akıcılıktır.

Çok fazla sevişme, sarılma ve okşamaya hazırlıklı olun.

Devon genellikle köpek benzeri olarak tanımlanır ve bazı yönlerden bu doğrudur. Bu bir konuşkan kedi değil, ama kapıdan sizi karşılayacak ve ev işlerini yaparken etrafınızda sizi takip edecek veya banyo yaparken banyoya takılacak.

MIZAÇ

Vahşice ve yaramazlık dolu, onlar kendilerini tutmak için iyidir, ve herkes eğlencelidir, ister palyaçoluk ve dikkat çekmek için oyun oynamak, perdelere tırmanmak (bu cinsle birlikte sağlam ağırlık perdeleri kullanmak isteyeceksiniz), ya da yemek masası, not için yalvarıyor.

Devon sessiz bir sese sahip ve evin etrafında kendi başına yeterince iyi çalışıyor. Evin etrafında yırtılmamak ya da kimsenin bakmadığı zaman başı belaya sokmakla bilinmemektedir.

Genellikle çalışan aileler için ideal bir evcil hayvan olarak kabul edilir.

İnsanlarının dönmesini beklerken kendini meşgul etmenin bir yolunu bulur ve geldiklerinde mutlu bir şekilde onların kollarına geri döner.

TARIH

Breed çizgileri gittikçe, Devon Rex hala yürümekte olan aşamada. Cinsin öyküsü 1950’de İngiltere’nin Cornwall kentinde başlamış, burada bir kaplumbağa kabuğu kraliçesi ve vahşi bir tom’un tüyleri arasında bir rex kaplı kedi yavrusu bulunmuştur.

Veteriner hekimiyle yaptığı çekilişten sonra Nina Ennismore, daha fazla yavru kedi üretmek için erkek kediyi annesine geri verdi.

Yavru kedi, Kallibunker’a vaftiz edildi ve diğer cinsler ile daha çok türü için üreme ile yapılan bazı deneylerden sonra, rexed saçlar için basit bir resesif gen taşıyordu, böylece karakteristik sadece ikinci kuşaklarda ortaya çıktı ve sadece yavrular ortaya çıktığında. genin kıvırcık saçlı taşıyıcısına geri döndü.

ARKAPLAN

Devon’da on yıl sonra ve 60 mil kadar yol alan Beryl Cox adlı bir kedi meraklısı, kıvırcık saçlı bir yavru kedi üzerinde dururken, ağzında yavru bir yavru, bir yavru kedi çöpüne yol açmıştı. Babanın yakındaki bir teneke madeninde yaşadığı görülebilen kıvırcık kilitli bir vahşi tom olduğu varsayıldı, ama asla bulunamadı.

Bayan Cox, kıvrılmış yavruyu Kirlee olarak adlandırdı ve onu evcilleştirdi ve hikayesi orada bitmiş olabilir, Cornwall’da doğmuş olan kıvırcık kaplı bir yavru hakkında bir haber makalesinde değişiklik yapmadı. İngiltere’de kalan son rexed kediciydi ve Cornwall yetiştiricileri türünün daha fazlasını üretmenin bir yolunu bulmak için kaygılıydılar.

Bayan Cox hikayesini Cornwall’daki yetiştiricilerle paylaştı ve sevgilisini yetiştirmek için sevgili Kirlee’yi onlara satmayı kabul etti. Yine, hikaye, iki kıvırcık saçlı kedinin çiftleştiğinde türlerini daha fazla üretmediğini bulduğunda, o zamanlar bitmiş olabilir – sadece düz saçlı kedi yavruları ortaya çıktı.

Orada bırakılmışlardı, iki kedinin aynı kıvırcık saçlı genotipini paylaşmadığını keşfettiler ve bugün Devon Rex’e sahip olmazdık. Ancak, yetiştiricilerden biri, düz saçlı yavrulardan birini babasına, Kirlee’ye döküldü ve çöpün yarısı rexed saçlarla doğdu.

Bu bulgu, ilk, Cornwall kedisi, Gene 1 Rex ve diğeri, Devon, Gene 2 Rex olarak adlandırıldı.

İki ayrı, benzer de olsa, ırklar, 1967’den 1984’e kadar aynı sınıflandırmada gösterildi; burada kedi fantezisi içinde çok fazla boğulan sonra, Devon’a Devon Rex olarak kendi bağlılığı verildi.

Ayrıca Kontrol Et

Amerikan Curl Kedisi

Amerikan Curl Kedisi FIZIKSEL ÖZELLIKLER Bu kedi genellikle iyi orantılı ve ince bir yapıya sahiptir. Paltosu …