Cava Kedisi ( javanese kedisi)

Cava Kedisi (Javanese kedisi ),

çelişkiyle yaşayan bir başka cinstir: zarif ve rafine, görünüşte neredeyse kırılgan, ama gerçekte akrobatik başarıları hayrete düşüren sert, kaslı bir vücuda sahip. Merakla, Cava Kedisi (Javanese kedisi) ne Java’dan (Endonezya adası) ne de Cava Kedisi hiç bulunmamış.

FIZIKSEL ÖZELLIKLER

Cava Kedisi (Javanese kedisi) Bu, kaslı bir gövdeli uzun daralma çizgileri boyunca inşa edilmiş, zarif, orta büyüklükte bir kedidir. Kırmızı, krema, torti ve conta dahil olmak üzere çeşitli renklerde bulunan saçları bakımı kolaydır ve kolayca karışmaz.

Cava Kedisi (Javanese kedisi) Canlı mavi gözleri ve yumuşak hatlarıyla uzun saçları nedeniyle diğer kedilerden ayırt edilebilir.

KIŞILIK VE MIZAÇ

Cava Kedisi (Javanese kedisi) Bu kedinin evlerinin içine girmesine izin verdiğinde, sahiplerinin bir an huzur ve sessizlik anı olmayacak. Javanese sohbet etmeyi çok seviyor ve rahatsız olduğunda hoşnutsuzluğu dile getiriyor. Aslında, kedi mükemmel iletişim becerileri için iyi tanınmıştır.

Cava Kedisi (Javanese kedisi), aynı zamanda insan aile üyelerini sürekli takip eden bir felakete de sadıktır. Yüksek derecede bir zekaya sahip ve konuşulduğunda anlaşılıyor gibi görünüyor. Bir kişiyi doğrudan göz içine bakacak ve bir miyavla cevaplayacaktır. Kolayca eğitilebilirler.

Doğuştan bir glutton, iyi bir öğünden daha iyi bir şey değildir. Ancak, ince rakamını korumak için, onları çoğunlukla oyunlardan oluşan sıkı bir egzersiz rutininde tutmalısınız. Ayrıca, Cava Kedisi kolayca eğitilebilir.

SAĞLIK

Genellikle sağlıklı olmasına rağmen, Cava Kedisi (Javanese kedisi) , Siyam ile ilgili ırklarda yaygın olarak görülen genetik bir defekt olan kranial sternumun endokardiyal fibroelastozuna ve çıkmasına karşı duyarlıdır.

TARIH VE ARKAPLAN

Bir Cava Kedisi (Javanese kedisi) oluşturduğu konusunda kayda değer bir kafa karışıklığı vardı ve ırk farklı ülkelerde farklı muamele görüyordu, ama özünde, Colorpoint Shorthair’in uzun saçlı bir versiyonu.

Başlangıçta, Siyam’ın kişiliğiyle bir kediyi isteyen ancak çeşitli renklere sahip olan yetiştiriciler tarafından yaratılan Cava Kedisi, şimdi kırmızı, krema, torti ve vaşakta bulunabilir. Çarpıcı olan, Javana ve Colorpoint arasındaki benzerliktir ki, birçok dernek, onu Colorpoint Shorthair çeşitliliği olarak kabul eder ve bunu ayrı bir cins olarak kabul etmez.

Tek istisna, Cava Kedisi (Javanese kedisi ) ayrı bir cins olarak tanıyan Cat Fanciers ‘Association (CFA). (CFA, hem Colorpoint Shorthair hem de Javanese’yi melezler olarak görüyor ve dolayısıyla kendi kimliklerini hak ediyor ve sadece Siyam ve Balili’nin uzantıları değil.)

Cava Kedisi ayrıca Balinese ile belirgin bir benzerliğe sahiptir. Ortalama bir kedi sevgilisi, iki ırk arasında ayrım yapmakta zorlanır. Her ikisi de benzer vücut şekli, kişiliği ve ceketi vardır. Javanese, Java adasından sonra isimlendirilmiştir çünkü fantastik ve kederlidir ve Balinese kedisiyle aynı fiziksel özelliklere sahiptir (Java, Bali’den sonraki bir sonraki adadır). Bununla birlikte, kedinin adanın kendisi ile ilgisi yoktur ve kesinlikle oradan kaynaklanmadı.

Bir Balinese bir Colorpoint Shorthair ile geçildiğinde ilk Cava Kedisi, biri ortaya çıktı. Sonuçta Siyam’a benzeyen bir kediydi, uzun tüylü sporlar ve daha geniş bir renk yelpazesine sahipti.

CFA, 1987’de Cava Kedisiresmen tanıdı.

Ayrıca Kontrol Et

Amerikan Curl Kedisi

Amerikan Curl Kedisi FIZIKSEL ÖZELLIKLER Bu kedi genellikle iyi orantılı ve ince bir yapıya sahiptir. Paltosu …