British Kedi

British kedi British Shorthair kedi olarak bilinir ve kısa tüylü bir kedidir, kökeni ingilteredir ve 19.yüzyılda Harrison Weir tarafından bir yarışmaya katılarak dünyaca ünlü tanınmış bir kedi cinsi olmuştur.

British Kedi Yapısı

Vücut yapısı itibari ile heybetli güçülü ve kuvvetli bir kedi cinsidir. Kaslarını hissedebilirsiniz, ayrıca hastalıklara karşı da dirençli ve dayanıklıdır. Boyu orta uzunluklardadır. Kafa yapısı geniş bir yapıya sahip olup yuvarlaktır. British kedi Göz rengi genelde kehribar ve bakır renklerinden oluşur fakat mavi ve yeşil olduğuda gözlemlenmiştir.

British kedi Karakteri

sabırlı, sessiz sakin kısa tüylü ortalama 5 ile 10 kg arasında değişen kilosu vardır. Oldukça zekidir ve oyunculuğu çok iyidir, kolaya yakın eğitilebilir, yetişkin ve çocuklar ile oynayabilir. Diğer kediler ile iyi geçinir kolay uyum sağlar, yalnızlıkla kolay başa çıkabilir, sessiz sakin kalır. British kedi eve gelen misafiri pek sevmez. British kedi sıcağı çok sevmez yaz dönemlerinde klimalı ortamları tercih ederse şaşırmayın.

British kedi Bakımı

British kedi bakımı Kolaydır, tüylerinde kırıklar oluşmaz ve sık sık bakıma ihtiyaç duymazlar, haftada 1 kere fırçalanması yeterli olacaktır. Tüyleri genelde koyu gri renge yakın olur. yumuşak tüylüdür. Kadifemsi bir yapıya sahiptir.

Sağlıklı bir British kedi ömrü 15 ile 20 yıl arasındadır. Yatkın olduğu hastalık tipi genelde bağırsak hastalığıdır.

Ayrıca Kontrol Et

Amerikan Yerli Kedisi

FIZIKSEL ÖZELLIKLER Amerikan Yerli kedisi Bu kedi çeşitli boyutlarda ve renklerde geliyor. Şık ve uzun veya …