Bombay Kedisi

Bombay Kedisi ırkı, gizlice sevgi dolu bir pantere sahip olmak isteyen kedi severler için mükemmeldir. Bakır gözlü, siyah ve kısa saçlı bu kedi, minik, siyah bir leoparın egzotik görünüşüne sahiptir. Aslında, cins, adını siyah leopar ülkesi olarak da değerlendiren Hindistan’ın Bombay kentinden alır.

FIZIKSEL ÖZELLIKLER

Bombay Kedisi Merakla, bu iyi inşa edilmiş, orta boy bir kedi bir kedi yavrusu gibi oldukça sıradan görünüyor. Bombay Kedisi, dördüncü ayın sonuna kadar parlak, saten benzeri siyah ceket, çarpıcı altın gözleri ve diğer egzotik özellikleri geliştirmez.

KIŞILIK VE MIZAÇ

Bombay Kedisi çocuklarla iyi geçinir ve insanlar etrafında olmayı tercih eder. Aslında, sadece sevgi göstermekle kalmayacak ve kendini ailenin belirli bir üyesine, ancak tüm üyelere bağlayacaktır.

Ancak, sadece dikkat çekmeden nazik ve kibar bir şekilde dikkat çekecek. Bu akıllı kedi aynı zamanda oynamaktan ve keşfetmekten hoşlanır.

TARIH VE ARKAPLAN

Amerikalı bir damızlık olan geç Nikki Horner, 50’lerin sonlarında ilk Bombay Kedisi yaratmak için yatırıldı. Amacı parlak bir siyah ceket ve sarı gözlerle minyatür bir panter gibi görünen bir kediyi doğurmaktı. Ancak, kedinin Birmanya’nın belirli özelliklerine sahip olmasını istedi.

Siyah Amerikalı Shorthairs ile Burma kedilerini geçmeye çalışırken ilk denemesi başarısız olmasına rağmen, o devam etti. Sonunda Horner, bir şampiyon Burmese ile zengin bir göz rengiyle donatılmış bir siyah Amerikalı Shorthair erkeğini geçince başarılı oldu.

Horner, çeşitli Cat Derneklerinin yaratılışını kabul etmede isteksiz olduklarını ve Şampiyonluk statüsünün reddedildiğini buldu. Ama Homer çabalarında ısrar etti ve 1976’da kedi sonunda Cat Fanciers Association tarafından kaydedildi. Yaklaşık 18 yıl süren mücadeleden sonra, ırkın 1 Mayıs 1986’da Şampiyona Sınıflarında yarışmasına izin verildi.

Bu ırk kolayca bulunmasa da, Bombay Kedisi pek çok insanın lehine karar verdi ve takip eden istikrarlı bir hayranı var.

Ayrıca Kontrol Et

Amerikan Curl Kedisi

Amerikan Curl Kedisi FIZIKSEL ÖZELLIKLER Bu kedi genellikle iyi orantılı ve ince bir yapıya sahiptir. Paltosu …