Bengal Kedisi

BENGAL KEDISI

Bengal kedisi uzun, kaslı, orta ve  büyük boy bir  kedidir, geniş başlı ve ağızlı, yüksek elmacık kemikleri ve belirgin bıyık pedleri vardır.

Gözler yuvarlak ve geniş, gözlerin (rimel) etrafındaki koyu lekeler ve kulaklar küçük ve uçları yuvarlaktır. Bir orman kedisinin lütfu, sessiz ve gizlice hareket etme yeteneği ile birlikte olumlu özelliklerden biri olarak tutulur.

Arka ayaklar ön ayaklardan biraz daha uzundur, arka kenarı omuzlarından biraz daha yüksek ve Bengal’in vahşi kedi görünümünü vurgulamaktadır.

Bengal’in kaslı, atletik yapısı en belirleyici özelliklerinden biridir; asla narin değildir.

Bengal, yemyeşil, yoğun ve dikkat çekici yumuşak kat için kediler arasında öne çıkıyor. Bengal ev kedisi üzerindeki ayırt edici leopar benzeri noktalar, yarım daire oluşturan rozetlerle veya kenarlı bir desenle yatay olarak hizalanmış olabilir.

Tercih edilen renkler siyah veya kahverengi lekeli ve siyah ya da kahverengi mermerdir, ancak yetiştiriciler de kar tanecikleri (beyaz) ve karda mermer olan Bengals’ı tasarlamıştır.

Noktalar arka plan rengine keskin bir kontrastta olmalıdır.

Bengals genellikle, parıltının altın veya inci ile kaplanmış görünmesini sağlayan ışıltılı adında bir özelliğe sahiptir. Bu doğal özellik. Bengal’in doğal güzelliğini arttırırken, bazı insanlar tarafından tercih edilirken, gösteri halkasında özel bir tercih yapılmıyor.

BENGAL KEDISI KIŞILIK VE MIZAÇ

Onun feral soyu nedeniyle, Bengal genellikle ele alınması zor kabul edilir, ancak tersi doğrudur. Yetiştiriciler, Bengal’in kolayca evcilleştirilebileceğini ve bir kucak kedisi olmamasına rağmen. sevgi dolu bir kişiliğe sahip olduklarında ısrar ederler.

Bununla birlikte, insan şirketin tadını çıkarır ve genellikle aile üyelerine yakın kalır. Bengal kedisi cinsi özellikle çocuk şirketlerine sahiptir çünkü enerjik doğası oyun oynamayı çok sevmektedir.

Bengal ev kedisinin vahşi atalarından elde ettiği özelliklerden biri, sadece küçük kara hayvanları için değil, aynı zamanda su içinde yaşayan canlılar için de av tüfeğidir.

Asya leoparı vahşi balık avlama yeteneğini geliştirdi ve evinizdeki Bengal bu özelliği çok daha eğlenceli formda taşıyabilir, yanınızda yüzebilir, duş veya banyo yapabilir ya da sadece lavabonun içinde oynayabilir.

Yüksek enerjili bir kedi, Bengal’e bol bol oyun süresi verdiğinizden emin olmak ve yüksek enerjili kedilerin yüksek yerlere atlamaktan hoşlandıklarını aklınızdan çıkarmayın.

Kırılabilir nesneleri zararsız ve açık raflardan uzak tutmak isteyeceksiniz; hatta belki de en yüksek raflar.

TARIH

Bengal kedisi cinsi kedi kedisinde tekildir ve evcil bir kedi ile vahşi bir kedinin tek başarılı eşleşmesidir.

Yerli kedileri olan Asya leopar kedisi eşleşmelerinin 1960’lardan önce girişimde bulunulduğuna dair bazı anekdotsal kanıtlar vardır, fakat Bengal ırkı gerçek soyları, 1970’li yıllarda, amatör bir damızlık olan Jean Sudgen, Kaliforniya’ya geldiğinde

Genetik testlerde kullanılmak üzere yetiştirilmiş bir grup kedinin Loyola Üniversitesi’nden Dr. Willard Centerwall, kükürt lösemisine kısmi bağışıklıkları nedeniyle Asyalı Leoparları test ediyor ve aşılama gelişiminde genetik canlılığı mümkün kılmak için evcil kedilerle kesişmeye başladı.

Centerwall program bittikten sonra kedileri yok etmek yerine, kedileri için uygun evleri aradı.

Bayan Sudgen’in Asyalı leopar melezleri yetiştirmek için gerçek bir ilgisi olduğu için, tüm kedileri almamaya karar verdi; bunun yerine, istenen lekelenme modelleri ile birlikte iç mizaç için bir tercih gösteren kedilere odaklanmayı tercih etti.

Şimdi yeniden evlenip Mill ismini almış olan Bayan Sudgen, geçişlerinin yavrularının steril olacağı konusunda uyarılmıştı ve bu eşleşme sonucu ortaya çıkan erkekler için de geçerliydi, ama kadına daha iyi şanslar verdi.

Ancak, yeni üreme programına kendisini tamamen sokmadan önce, Bayan Mill, dişi Asyalı leopar melezleriyle geçinmek için uygun bir erkek kediye ihtiyaç duyuyordu.

Mau, Birmanya ya da Habeşli saf ırkların genetik olarak yeterince güçlü olmadığına inanarak, daha geniş bir alana yayılmıştı ve 1982’de.

Hindistan’daki Yeni Delhi Hayvanat Bahçesi için bir küratör onu bir leopar gibi gösterdiğinde sabrını verdi. hayvanat bahçesinde gergedan sergisinde kendi başına yaşayan sokak kedisi.

ARKAPLAN

Kedi vahşi olsa da, melez dişiler için mükemmel bir dost ve yıllar içinde Bayan

İlk üç kuşak, bir Asya leopar melezinin bir evliliğe eşleştirilmesinden dördüncü neslin doğuşuna kadar, “vakıf” kedileri olarak kabul edilir

(kuşaklar teknik olarak F1, F2, F3, F4 olarak adlandırılır). .. ve bu gibi) F1-F3 kedileri, yetiştiricileri tarafından evcil hayvan olarak güvenli ve uygun olarak kabul edilirken, rekabete izin verilmez, basitçe “sağlıklı” safkan Bengal’in inşa edildiği temeldir. dördüncü nesil.

Sadece Bengal ile Bengal eşleşmelerine izin verilir ve kedi daha sonra saf bir cins olarak kabul edilir.

Asyalı leopar karakteristik olarak bir soliter, yalnız, omnivor bir avcıdır ve bu wilder özelliklerinin sonuçlandırılması gerekir ki final sonuç bir ev ve insan dostu kedi arkadaşıdır.

Erken kuşak Bengal kedileri, tamamen sosyalleştirilmemiş bir kediyi yetiştirmenin zorluğuna uyan kedi hayranlarına, ancak vicdanlı bir üreme ile, Bengal dördüncü nesil safhaya ulaştığında, ırk, dostluk ve sevecenlik beklentilerini aşar. ve saygınlık ve sayısız gösteri ödülünün alıcı olmuştur.

Yine de, bazı çevrelerde ırklara karşı durgunluk sürmektedir.

Sevgili kedilerle ilgili olarak Jean Mill, doğuştan kediler hakkında şunları söyledi: “Başka bir kedi yargısını ısırtabilir ve mazeretler yapılır … ama eğer bir Bengal ısırırsa vahşi kan olduğunu iddia ederler.

Bengals’ımız kedi gösterisindeki en güzel kediler olmalı. ”

Ayrıca Kontrol Et

Amerikan Curl Kedisi

Amerikan Curl Kedisi FIZIKSEL ÖZELLIKLER Bu kedi genellikle iyi orantılı ve ince bir yapıya sahiptir. Paltosu …