Balinese Kedisi

FIZIKSEL ÖZELLIKLER

Islahın ilk yıllarında, Balinese Kedisi daha eski kemiklere ve elma şekilli kafalara sahipti, daha eski standart Siyam’a benziyordu.

Ayrıca, günümüzde Balili ırktan çok daha uzun katlar vardı, tam ruffs ve britches.

Balinese Kedisi Yıllar boyunca, Balili yetiştiriciler, cinsin fiziksel formunu ebeveyn cinsi olan Siyam ile aşmak suretiyle geliştirmişlerdir ve Balinese Kedisi nin özellikleri, tıpkı modern Siyamların sahip olduğu gibi daha yalın ve daha uzun bir hal almıştır.

Balinese Kedisi için cins standardı, genel vücut tipi ve rengi dahil olmak üzere birçok açıdan Siyam için standart ile aynıdır, genel farklılıklar uzunlukta ve tam tüy kuyruğundadır.

Balinese Kedisi Ceket sadece minimum dökülme ile tek kaplıdır. Aslında, Balinese uzun kaplanmış kediler arasında dökülme eksikliği nedeniyle dikkat çekiyor.

Çağdaş Balinese üzerindeki kaplama ipeksi bir doku, orta uzunlukta ve vücuda yakın uzanıyor.

Bu cins, daha dolgun bir tabakaya sahip olan Siyam’dan daha yumuşak çizgilerle uzun ve sivrileşen bir formla tanımlanır. Hem zarif hem de kaslıdır.

Kafa kama şeklindedir, gözleri eğik ve canlı mavidir, kulaklar oldukça büyük, açık ve sivridir ve profil doğrusaldır. Renkler, Siyam ile de standarttır: mühür noktası, mavi nokta, leylak noktası ve çikolata noktası.

Balinese ait genel yaşam süresi 18-22 yıldır ve çapraz gözler hariç, bu cins herhangi bir ciddi fiziksel bozukluk için özellikle bilinmemektedir.

KIŞILIK VE MIZAÇ

Kişiliğe göre, Balinese de ebeveyn cinsine çok benzemektedir. Konuşmak ve insanlarla iletişim kurmak en çok düşkün olan şeydir.

Bu cins kedi ırklarının en zeki biri olarak sıralanır ve aynı zamanda iyi mizah, iyi doğa ve yüksek enerji için de dikkat çekicidir.

Hem hayvanlarla hem de insanlarla iyi geçinmek, Balinese’nin sahip olduğu en güçlü özelliklerden biridir. Onun zekası doğal olarak diğer hayvanlar arasındaki hiyerarşinin tepesine iter, ama onların üstünlüğünü üstesinden gelmemesi için yeterince yalın olabilir.

Çocuklarla birlikte çalışmak da ana artılardan biridir, ancak çocuklara yönelik olumsuz davranış biçimlerine izin vermemek için aktif çocukların onları yanlış kullanmamalarına özen gösterilmelidir.

Balinese Kedisi, insanların moralini algıladıkları, şefkat gösterdiği ve insanlar mavi olduğunda yakın durdukları söylenebilir.

Bu kedinin tavrı bağımsız ve ayrılmış bir tarzda olmasına rağmen, bir insan tarafından sevildiğinde en çok ilgi çekicidir.

Bu kediler ayrıca, iyi bir oyun çekme oyununda ve ileri geri oynamayı da oynamayı severler. Zıplamak ve tırmanmak için dost olan bir eve sahip olmak, Bali meraklıları için pratik bir değerlendirmedir.

Değerin nesneleri açık raflarda gösterilmemeli ve ipek perdelerin yıpranması kesin. Balinese iç mekan yaşamı için çok uygundur, ancak en önemli konu pratik bir doğadır, çünkü açık kediler yaralanma, hastalık ve kaçırılma riski altındadır.

TARIH

Herhangi bir savaşın talihsiz sonuçlarından biri, evcil hayvanların ortaya çıkmasıdır. Bu yüzden, I. Dünya Savaşı sırasında, Siyam kedisi cinsi (çoğu ırkla birlikte), dikkat ve savaş eksikliğinden dolayı çok acı çekti.

Tipik olarak, savaş zamanının etkilerinden sonra meydana gelmesi gereken bir hayvan popülasyonunun, yetiştiricilerin ellerinden gelenin en iyisini yapabilmeleri, sahip oldukları şeylerle birlikte, tüm kayıp ırkları yeniden inşa etmeleridir.

Çoğu zaman, bir damızlık, ırkla en iyi eşleşmeyi seçecektir ve oradan, her bir sonraki çöpün en iyisini seçecektir, sadece bir ırkı yeniden inşa etmenin değil, hatta onun üzerinde gelişmenin ümitleri. Geçiş, ıslahın az konuşulan bir olgusudur ve çoğu kez, işlemde kullanılan ırklar kaydedilmez.

Çoğu zaman, yetiştiriciler varyasyonların doğal olarak meydana geldiği konusunda ısrar edecekler,

Bu yüzden, Balinese cinsi ile birlikte, Siyam’a döküldü. 1928’de Cat Fanciers Association (CFA) uzun tüylü bir Siyam kayıtlıyken, 20. yüzyılın başlarına kadar geçişlerden doğan uzun saçlı varyasyonlar atıldı ya da atıldı. Bir başka savaş, “uzun tüylü Siyam” dan önce gelip, gelecekti ki, yetiştiricilerin dikkatini çekmeye başlayacaktı.

California’daki Rai-Mar Cattery’den üç tane, Marion Dorsey, New York’taki Merry Mews Cattery’den Helen Smith ve Kaliforniya’daki Holland’s Farm Cattery’den Sylvia Holland, uzun tüylü Siyamların yön ve başarısında etkili olacaktı. ıslah programı.

ARKAPLAN

Gelecek birkaç yıl boyunca, yetiştiriciler yeni cinsi mükemmelleştirmek için konserde çalıştılar, iki uzun tüylü Siyam ürettiklerinde, litrelerin uzun ceket özelliklerine sadık olduklarını mutlu bir şekilde keşfettiler.

Cat fanciers, daha büyük kedi fantezi dairesi dahil, dairesel sirküler olma eğilimindedir ve Siyam faniacılar, istisna değildir.

Siyam yetiştiricileri yeni bir cins olan Siyam olarak adlandırılan yeni bir cinse karşı çıktılar, bu uzun tüylü Bali Siyam’ını taçlandırmak için Helen Smith’e ilham kaynağı oldu – çoğu hesapta, Bali’nin ünlü dansçılarından alınan bir isim ve belki de Bayan Smith sonik benzerliğini korumak istedi.

Siyam adı. Tümü Balinese ırkı, bir dansçı kadar yumuşak ve ritmik bir hareket kolaylığı ile zarif olarak kabul ediyor.

Sonunda, 1961’de New York’taki Cat Show’da Balinese, Her Diğer Çeşitlilik (AOV) başlığı altında gösterildikten sonra, cins kabul edilmeye başlandı ve çoğu Amerikan kedi derneği tarafından şampiyonluk statüsüne izin verildi. 1970 yılında, Cat Fanciers Association (CFA) Balinalı şampiyona statüsünü kazandığı zaman, Balinese sağlam bir standart ve sıkı bir takipçiye sahipti.

Ayrıca Kontrol Et

Amerikan Curl Kedisi

Amerikan Curl Kedisi FIZIKSEL ÖZELLIKLER Bu kedi genellikle iyi orantılı ve ince bir yapıya sahiptir. Paltosu …