Amerikan Yerli Kedisi

FIZIKSEL ÖZELLIKLER

Amerikan Yerli kedisi Bu kedi çeşitli boyutlarda ve renklerde geliyor. Şık ve uzun veya küçük ve kabarık olabilir. Kaplaması da kısa veya uzun olabilir, yoğun veya seyrek olabilir ve herhangi bir renk veya desende olabilir.

Amerikan Yerli kedisi Yurtiçi için temel zemin renkleri turuncu ve siyah renktedir ve birçoğu Tabby’s olarak adlandırılabilir, bu da sadece dört gruptan birine giren bir renk paternine sahip oldukları anlamına gelir:

Amerikan Yerli kedisi, aynı zamanda bantlanmış bir kuşaktır her bir saç üzerinde renk; Klasik, renk kudretli; Uskumru, kuyruk bacakları ve vücut boyunca şeritler ile en yaygın Tabby desen (kedi Garfield düşünün); ve leopar, paltoda zıtlık noktaları gibi bir örüntüye neden olan Spotted.

Amerikan Yerli kedisi Çoğu Amerikan yurttaşları orantılı olarak inşa edilir ve sağlam kaslara sahiptir. Genellikle belirsiz olan atalarına bağlı olarak, Onlar formda saf bir ırka benzeyebilir ve doğal olarak doğmuş birçok evcil hayvan vardır, aslında, sokak kedileri olarak keşfedilmiş ve yetiştirme yoluyla mükemmelleştirilmiş kayıtlı ırklar vardır, örneğin Singapura.

Ancak, yine de, özellikle kedi kedi olduğu için ve kedi olgunlaştıkça zamanla ortaya çıkacağı için, evcil kedi ile ideal olan mizaçtır.

Yurt içi iradenizin kişiliğini belirlemek zordur ve bu da evinizde bir karışık ırkın evine getirilmesinin sakıncalı yanlarından biridir. Evcil kedi ile ideal olarak tutulan mizaçtır, özellikle de genellikle aile kedisi olduğu için, ve zaman geçtikçe, kedi olgunlaştıkça ortaya çıkar.

Yurt içi iradenizin kişiliğini belirlemek zordur ve bu da evinizde bir karışık ırkın evine getirilmesinin sakıncalı yanlarından biridir. Evcil kedi ile ideal olarak tutulan mizaçtır, özellikle de genellikle aile kedisi olduğu için, ve zaman geçtikçe, kedi olgunlaştıkça ortaya çıkar.

Yurt içi iradenizin kişiliğini belirlemek zordur ve bu da evinizde bir karışık ırkın evine getirilmesinin sakıncalı yanlarından biridir.

KIŞILIK VE MIZAÇ

Amerikan Yerli kedisi mütevazi bir arka plandan geliyor, sık sık kırsal kediler arasında ya da sokaklarda hayatlarını sürdürmek için kaçan kederli olmayan kediler arasındaki gelişigüzel eşleşmelerin sonucudur. Karışık cinsler Evcil hayvanlar genellikle hafif huyludur, ancak bir süredir yabani yaşayan bir kedilerden geliyorlarsa, onları kapalı yaşam için evcilleştirmek imkansız olabilir.

Daha sonra, her zaman aile ocağında sessiz bir hayata girmiş, insan ailesiyle güçlü bir şekilde bağlanan ve mükemmel bir arkadaşlık sağlayan kedilerden oluşan hikayeler ve organik ev haşere kontrolü gibi çifte görevler vardır.

Amerikan Yerli kedisi çoğu, sevgi, iyi yemek ve uyumak için sıcak, güvenli bir yerle kutsanmış olduğu sürece ev hayatı için kolayca eğitilir.

HANGI

Bu genellikle, nadir görülen genetik kusurlar ve hastalığı kolayca tutabilen sağlıklı bir kedi türüdür. Temel diş bakımı, diş çürümelerini ve diş eti iltihabını, düzenli aşıları, tımarlama, sinirlendirme ve veterinere yılda bir kez yapılan ziyaretleri önlemek için dişleri düzenli olarak fırçalar.

Evinize karışmış bir yavru kediyi almak bilinmeyene doğru bir girişimdir, çünkü onun gerçek kişiliğini tam potansiyeline erişene kadar bilmeyeceksiniz. Zor olan bir kediyi önemsemeye ve eğitmeye güçlü bir bağlılık gösterecektir; Kediler 20 yıla kadar yaşayabilir.

Aşı ve aşılama gibi temel öğelerin halledildiğinden emin olmak, bir mizaç kedisinin sağlanmasının uzun bir yolunu bulacaktır.

TARIH

Amerikan Yerli kedisi, büyüklüğünden ve renginden bağımsız olarak, her zaman Amerikan evinde özel bir yer tutmuştur.

Bu çirkin kedi, herhangi bir defne kazanmadı ve saf ırklardan gelmiyordu, ama safkan kedilerin ortaya çıkmaya başlamasından önce, binlerce yıl boyunca Amerikalıları şirkette tutuyordu.

Birçoğu mevcut saf ırkların bazılarına bile atalarıdır.

Yurtiçi ABD nüfusunun yüzde 95’ini oluşturur ve çeşitli renk ve desenlerde gelir. Genellikle sağlıklı bir gen karışımına sahiptir, bu da onu hastalığa karşı güçlü ve dirençli kılar. Bununla birlikte, göze çarpan bir dezavantaj, kedinin kişiliğinin, büyüklüğünün ve renginin öngörülemez olmasıdır.

İlk evcilleşmiş kedigiller ABD’ye geldiğinde kimse kesin olarak bilemez. Bununla birlikte, 1600’lerden ve 1700’lerden gelen Amerikan tabloları ve iğne işi genellikle evcil kedileri tasvir ediyor.

Bazıları ilk kedilerin Avrupa balıkçı tekneleriyle geldiğini düşünüyor. Diğerleri, ilk kedilerin 1492’de Christopher Columbus’la Amerika’ya geldiğini öne sürüyor (Columbus tarafından ziyaret edilen sitelerde kedi kemikleri bulunmuştur). Her iki şekilde de, bu boş spekülasyon. Ancak, evcil hayvanlar, şüphesiz Amerikan halkına yararlı olduklarını kanıtladılar.

ARKAPLAN

Erken dönem Amerikan yerleşimcileri, önemli ürünlere zarar veren kemirgenlerle etkili bir şekilde ilgilenmek için kedileri kullandılar. Amerikan Yerlilerinin ilk ataları, evlerini ahırlara ve tarlalara dönüştüren ve tekrar tekrar değerlerini gösteren, cesur yaratıklardı.

Nesiller boyunca hayatta kalma ve avlanma içgüdüleri keskin bir şekilde honlandı.

Doğal bir sıçan katili olarak hareket etmenin yanı sıra, Amerikan yerli yeni yerleşimcilere çok ihtiyaç duyulan bir şirket sağlamıştır. 1800’lerin sonlarında bu kediler ödül hayvanları olarak aranmaya başladı ve şovlarda sergilendi. 1895 yılında, ilk büyük kedi gösterisi New York’un Madison Square Garden’da yapıldı.

Amerikan Kedi Derneği – ilk Amerikan kedi kayıdı – 1899’da başladı ve kediyi ailenin bir üyesi olarak popülerleştirmeye yardımcı oldu.

Amerikan Yerlileri artık ürünleri satmak için reklamlarda sıklıkla kullanılmaktadır ve büyük bir işletme için kedi yetiştiriciliği yapmaktadır.

Bugün, Amerikan Yerli kedisi rastgele yetiştirilen bazı kedi fantezi derneklerinde ödül için bile rekabet edebilir. Bu yarışmalarda, belli bir standarttan ziyade genel çekiciliği, tekdüzeliği ve mizacına göre yargılanırlar. Bir Amerikan Yurtiçi içeriği olduğunda.

Ayrıca Kontrol Et

Amerikan Curl Kedisi

Amerikan Curl Kedisi FIZIKSEL ÖZELLIKLER Bu kedi genellikle iyi orantılı ve ince bir yapıya sahiptir. Paltosu …