Kedilerde göz akıntısı nasıl olur? Kedilerde göz akıntısı belirtileri nelerdir? Kedimde göz akıntısı var nasıl önlerim?

Kedilerde göz akıntısı

Kedilerde Göz Akıntısı

Kedilerde göz akıntısı Çok önemlidir önlem alınmazsa körlüğe kadar gidebilir kedilerin en hassas yeri gözleridir. Tabii ki sadece gözleri değil kulakları da çok gelişmiştir bunu da atlamamak lazım.

Kediler insanlar gibi her renkleri görmezler yani görebileceği renkler sınırlıdır Bunun sebebi gözlerinin içinde olan topetum  lucidum tabakasıdır.

Kediler zifiri karanlıkta göremezler Ayrıca kediler yakını da göremez.  Peki kediler yakını göremiyorsa nasıl hareket ediyorlar, kendi önündekileri nasıl görüyorlar.

Evet arkadaşlar görmüyorlar bu durumda kedilerin bıyıkları devreye giriyor kediler çok yakını göremedikleri için bıyıklarının hissiyatı ile hissediyorlar.

Kedilerin sağlıklı olmasını genellikle gözlerinden kontrol ederiz.

Kedilerin Gözünde göz akıntısı ya da sulanma kızarıklık bulanıklık kabuk bağlaması Çapak ve bunun gibi Birçok şey virüsler aracılığı ile belirti gösterir. bunlar yaşandığında kısa süre içerisinde tedavi edilmesi gerekir Aksi takdirde gözlerini kaybedebilirler.

kedilerde göz akıntısı varsa Gözlerin steril Bir bez ile mutlaka silinmelidir.

Banyodan önce  koruyucu özelliği olan bir merhem sürülmelidir.

Eğer gözüne birşey yapışmış ise mutlaka temizlenmelidir.

Gözyaşı lekelerin oluşabilir bu şekilde bıyıklarına kadar Akar Bu bahsettiğimiz sıvı bakterileri öldürmeye yarar, mutlaka temizlenmelidir.

Gözlerin sürekli kısıyorsa mutlaka bir problem var demektir.

Sulanma kızarma ve akıntı Rahatsızlığın ilk belirtilerinden olabilir.

Eğer  kedinizde buna benzer belirtiler görüyorsanız kediniz size bir şeyler anlatmak istiyordur.  Bakterilere karşı çok hassastırlar. gerekli kontrollerin hepsini mutlaka veteriner hekim eşliğinde yapılmalıdır.

Ayrıca Kontrol Et

Types and How to Properly Feed Your Cat

How Much Should a Cat Be Fed: A Comprehensive Guide

Introduction Feeding your cat the right amount of food is crucial for their overall health …