Types and How to Properly Feed Your Cat
Types and How to Properly Feed Your Cat

Kediler Nasıl Beslenmelidir?

Kediler Nasıl Beslenmelidir?

Kediler Nasıl Beslenmelidir. Çok sevimli ve tatlı hayvanlardır. Evcilleştirildikleri zaman çok daha tatlı olurlar. Kediler avcı hayvanlardır, evcilleşseler bile avcı özelliklerinden vazgeçmezler. Hatta çoğu zaman yakaladıkları fare, kuş gibi hayvanları getirip önünüze bırakırlar ve çoğu zaman yakaladıkları hayvanları yemezler onlarla sadece oyun oynarlar. Kediler genellikle ne yiyeceğine zor karar veren hayvanlardır. Mamalardan da sevmedikleri veya çok sevdikleri olabilir o yüzden bence kendinizin Hangi mamayı sevdiğini bulana kadar mamaları küçük paketlerle alın.

Ev Yemekleri Kediler İçin Zararlı Mıdır?

Eğer kendinize ev yemeklerinden vermek istiyorsanız onu ev yemeklerine alıştırmanız gerekiyor. Hep mama verirken birden ev yemeği verirseniz yemeği yetmeyebilir. Kedilere ev yemeklerinden verirken genellikle daha fazla protein içeren besinler tercih ediliyor. Çünkü kediler protein ağırlıklı beslenmeyi seven canlılardır. Kendinize balık, et, süt gibi ürünler verebilirsiniz ancak çiğ et kedilerde parazit oluşumuna neden olur ve bazı hastalıkların olmasına yol açabilir. Bu yüzden çiğ et vermenizi tavsiye etmiyoruz. Süt de verebilirsiniz dedik ancak inek sütünün içindeki laktozu mideleri hazmedemez o yüzden süt yerine kaymaksız yoğurt da verebilirsiniz.

Mama Seçerken Genel Olarak Nelere Bakmalıyız?

Kedinize mama seçerken dikkat etmeniz gereken birçok unsur vardır. Bunların en önemlilerinden biri yaştır kendinizin yaşına göre mama almak çok önemlidir. Çünkü her yaş aralığı için üretilen mamalar farklıdır. Yaş aralığı kadar kendinizin ihtiyacı olan maddeleri içeren mamaları almak da çok önemlidir. Kediniz besin açısından ihtiyacı olan besinleri aldığı zaman hem daha mutlu hem de daha sağlıklı olacaktır.

Kuru Mamalar Kediler İçin Sağlıklı Mıdır?

Kediler İçin birçok mama çeşidi bulunur. Bunlardan biriside kuru mamadır. Kuru mama birçok kedinin sevdiği mama türüdür. Birçok yerde kuru mamaların kediler için zararlı olduğu söylenir ancak kuru mamalar zararlı değildir. Bazıları kedilerine mama verirken kuru ve yaş mamayı karıştırarak verir bunun da zararlı olduğunu düşünenler ar ancak bu da kediler için zararlı değildir. Kuru mamanın kediler için zararlı olmadığını söyledik ama bazı mamalar zararlı olabilir o yüzden mama alırken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var.

Bu unsurlar şunlardır;

  • Kedinizin yaşına uygun kuru mama almalısınız.
  • Aldığınız mamanın içinde kedinizin ihtiyacı olan besinler olmalı.
  • Aldığınız kuru mamalar kedinizin idrar pH değerini dengede tutmalıdır.

Ucuz Kuru Mamalar Zararlı Mıdır?

Şuan piyasada birçok kedi maması bulunuyor. Bu mamalardan bazıları ucuzken bazıları pahalı oluyor. Bu da doğal olarak insanların ucuz kedi mamaları zararlı mı diye sormasına neden oluyor. Ucuz mamaların bazılarında sırf ucuz olduğu için kötü maddeler kullanılıyor. Kötü madde kullanmadan yapılan ucuz mamalar vardır ancak birçoğu ucuz olması için kedilerin besin ihtiyaçlarını karşılayamazlar. Bu yüzden çoğunlukla ucuz mamalar yerine orta fiyatlı mamalar tercih edilir.

Petlebi Kedi ve Köpek Maması

Türkiye’nin ilk Tarım Bakanlığı Onaylı Yem Deposu Sertifikası’na sahip Petlebi.com olarak dünyanın en çok tercih edilen Acana, Advance, Cat Chow, Royal Canin ve Optimeal gibi kedilerin farklı yaşam evrelerine ve özelleşen ihtiyaçlarına uygun mama formülasyonlarına sahip markalarını sizlere sunuyor; bu sırada kaliteli, sağlıklı ve %100 orijinal ürün kriterlerini her zaman göz önünde bulunduruyoruz. Ürünleri depomuza aldıktan sonra gıda saklamaya uygun koşullarda muhafaza ediyor ve sizlere paketlerinde herhangi bir deformasyon meydana gelmeden, son kullanma tarihi geçmeden ulaştırıyoruz. Ödemeyi ise ister online olarak ister kapıda, kargo teslimi sırasında kredi kartı ile ya da nakit olarak yapabilirsiniz. Üstelik sürekli düzenlediğimiz kampanyalardan yararlanarak hem kaliteli hem de ucuz kedi maması tercihlerinde bulunabilirsiniz.

Mito Kedi maması 15 kg hakkında

Mito Adult Cat; iyi bir vücut kondisyonu sağlamak ve tüm besinsel gereksinimleri fazlasıyla karşılamak üzere tüm yetişkin kediler için formüle edilmiştir.

Aynı zamanda, sağlıklı sinir sistemi gelişimi sağlamak için esansiyel bir besin olan taurin oranı arttırılmıştır.

İçindekiler :

Kurutulmuş Tavuk Proteini (%30), Buğday Unu (%22), Baldo Pirinç (%16), Mısır (%10), Rafine Tavuk Yağı (%8), Hamsi Unu, Karides Unu (%3), Bira Mayası, Hidrolize Tavuk Ciğeri, Hamsi Yağı, Nükleotit Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler.

Tüy yumaklarının atılımını kolaylaştırmak için gerekli selüloz değerlerine sahiptir. Ayrıca, taş ve kristal oluşumu gibi üriner sistem ile ilgili oluşabilecek problemlerin riskini azaltmak için, mamalarda pH ve mineral içeriğinin dengelemesine hassasiyetle özen gösterilmiştir.
Mito Adult Cat içeriğinde, diğer kedi mamalarımıza kıyasla daha fazla sebze yani bitkisel proteinler kullanılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir