kedileri uzaklaştırmak için neler yapılır sprey yeterli mi
kedileri uzaklaştırmak için neler yapılır sprey yeterli mi

Kedilerin Sevmediği Kokular, Kedileri Uzaklaştırmanın Yolları

Bu makalede kedilerin sevmediği rahatsız olduğu kokular ile ilgili ve kedileri belirli alanlardan uzaklaştırmanın yolları anlatılacaktır. Bu yazıyı okuduktan sonra kedilerinizi istediğiniz yerden uzaklaştırabileceksiniz.

Kedileri Uzaklaştırmak Nasıl Olur?

Kedileri belirli alanlardan uzaklaştırmayı amaçlıyorsanız bunun bazı yöntemleri var. Örneğin kediniz çalışma masanıza çıkıyor ve siz de oraya çıkmasını istemiyorsunuz diyelim.

Bunun için kediniz çalışma masanıza çıktığında onu kibar bir şekilde yere indirdiğinizde ve bunu birkaç kez tekrarladığınızda, kediniz oraya çıkmasının doğru olmadığını fark edecektir.

Kedileri Sprey İle Uzaklaştırma

Yukarıda bahsedilen yöntem her zaman işe yaramıyor. Bazen kediler hiç çıkmaması gereken yerlere çıkabiliyorlar. İşte bu gibi durumlarda sprey kullanarak kedileri oradan uzaklaştırabiliyorsunuz.

Bunun sebebi ise bu tarz spreylerin içerisine kedilerin rahatsız olduğu kimyasal maddelerin konulmasıdır.

Bu sprey sadece kediyi oradan uzaklaştırmak için kullanılmıyor. Kedinizin bir eşyanızı tırmalamasını istemiyorsanız, o eşyanızın bulunduğu alana sprey sıkarak bunun önüne geçebilirsiniz.

Örneğin çok sevdiğiniz bir koltuğu kediniz tırmalayabilir. İşte bunun için koltuğun bulunduğu alana sprey sıkarsanız, kediniz koltuğun bulunduğu alana yaklaşmayacaktır. Bunun sonucunda da koltuğunuzu tırmalayamayacaktır.

Kedileri Uzaklaştıran Sprey Nerede Satılır?

Kedileri uzaklaştıran sprey her pet mağazasında satılmıyor. Bunun için internette araştırarak en etkili ve en uygun spreyi bulabilirsiniz. Sprey fiyatları ise ortalama olarak 40 ile 50 TL arasında bir fiyatla satılıyor.

Kedi Uzaklaştırmak İçin Spreyler

Kedileri uzaklaştırmak için internette bazı spreyler satılıyor. Yalnız her sprey etkili olmuyor.

İşte etkili olan bazı spreyler;

  • Keep Of markalı sprey,
  • Lepus Geo markalı sprey,
  • Beaphar markalı sprey, bunlardan bazılarıdır.

Keep Of markalı spreyler genellikle evin dışında bulunan kedileri uzaklaştırmak için kullanılıyor. Lepus Geo ve Beaphar ise genellikle evdeki kediler için kullanılıyor.

Kedi Uzaklaştıran Sprey Zararlı Mıdır?

Kedi uzaklaştıran spreylerin temel amacı kedilerin sevmediği ve rahatsız olduğu kokular sayesinde onları bulundukları alandan uzaklaşmasını sağlamaktır. Yani amaç sadece kedileri uzaklaştırmak olduğundan zararlı değildir. Yalnız piyasada ucuz fiyata satılan ve içerisine zararlı kimyasal maddeler konulan bazı spreyler, kedilerde solunum sorunu yaratabiliyor.

Hatta hastalık yaratmasının beraberinde kedileri uzaklaştırma konusunda hiç faydası da olmuyor. Dolayısıyla kedi uzaklaştıran sprey alırken doğal kimyasal madde kullanıldığına ve kaliteli ürün olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Keep Of, Lepus Geo ve Beaphar markalı spreyler doğal kimyasallardan oluşan ve kedinize asla zarar vermeyecek kaliteden oluşuyor.

Ayrıca Kontrol Et

Vaccinations for Cats

Vaccinations for Cats: A Comprehensive Guide to Keeping Your Feline Friend Healthy

Vaccinations are essential for maintaining the health and well-being of your cat. They protect against …