Kedi sahiplenecekler için 10 İpucu

Kediler harika yoldaşlar yapar. Sadece iyi görünmekle kalmaz, aynı zamanda fareyi uzak tutar ve yerleşik motoları vardır. Bu oldukça havalı.

 

Ama bir kediye sahip olmak için sevimli, yumuşak ve puslu bir arkadaş olmaktan daha fazlası var. Bir tane almadan önce, üzerinde düşünmeniz gereken birkaç şey ve bilmeniz gereken çok az şey var.

 

KediForum, kedi sahipleri için 10 ipucu paylaşıyor:

 

1. Kediler aslında doğadan bağımsızdır, ancak kendilerine bakamazlar. 

Evlat edinmeden önce, yaşam tarzınızın bir kedi için yer açabileceğinden emin olun.

Ne kadar meşgul olursanız olun ve evde geçireceğiniz zaman miktarı, almanız gereken kedi türünü belirleyecektir – çok meşgul insanlar, özellikle de son derece yoğun bakım ve dikkat gerektiren bir kedinin zamanını bulmakta zorlanabilirler. zeki ve aktif kediler.

Ancak, çalışma yaşamı için ideal olan kediler var. Kedi Türleri sayfamızdan araştırabilirsiniz

 

2. Evlatlığınızdan sonra şartlarınız değişirse ne olur? Ya da uzun saatler çalışıyor ve günün sonunda kapıda sizi karşılayacak güleryüzlü bir yüz ister misiniz? Kedinin oynaması için bir dostumun benimsenmesi mükemmel bir çözüm olabilir.

 

3. Herhangi bir alerjiniz var mı? Şiddetli alerjik reaksiyonlardan muzdaripseniz, bir kedi evine getirmeden önce kedi alerjileri için kendinizi test etmeyi düşünün. Daha sonra, alerjisi olan bazı kişiler kendi evcil hayvanlarına adapte olabilir, ancak diğer kedilere de alerjisi olabilir.

Güvenli bir bahis, düşük alerjenlere sahip bir kedi seçmektir. Önerileriniz için veteriner, kitap veya hayvan barınağı çalışanlarına danışın.

 

4. Kedinizi eve getirmeden önce, bir sağlık kontrolü ve bağışıklama için alın. Ayrıca, yaş izin verdiği ölçüde kısırlaştırılmış olarak planlayın. Bu, sağlıklı ve mutlu bir kedi ile pencerelerden çıkarken ya da mobilyalarınızı püskürtebilen sefil bir kedi arasındaki fark anlamına gelebilir .

 

5. İyi bir çöp kutusu ve kaliteli kedi kumu alın . Bir kapalı çöp kutusu  size ve kedi daha fazla gizlilik izin verebilir ve topaklanma çöp bakımı daha kolaydır.

Kedinizin ve burnunuzun rahatlığı için kutuyu temiz tutun. Ayrıca, kediniz için iyi dengelenmiş, yaşlarına uygun yiyecekler aldığınızdan emin olun. Veterinerinize, yerel evcil hayvan mağazanızdaki temsilcilere danışın.

 

6. Kediler oynamayı sever. Oyuncak fareler, ipler, tüyler ve hatta boş kutular bile eğlenmek için idealdir.

Oyunların pahalı olması gerekmez

(hatta ev yapımı bile olabilirler), kedinizi mutlu, aktif ve zihinsel olarak meşgul edecek kadar yeterli olduğundan emin olun.

 

7. Eğer kanepenin parçalanmasını istemiyorsanız veya yeni Louis Vuitton çantanız zarar görmüyorsa, tırmalama postasına yatırım yapın .

 

8. Catnip ve bu küçük dondurulmuş kuru kedi davranışı  , kedi rüşvet ve eğitim için mükemmel araçlardır.

 

9. Evcil hayvan sigortası alın. İhtiyacın olmayacağını umarız, ama her zaman dedikleri gibi, “Üzgün ​​olmaktan daha güvenli olmak daha iyidir.”

 

10. Eğer eve getirdiğiniz bir yavru kedi ise, erken bir bakım rutini başlattığınızdan emin olun. Banyo yapmak, fırçalamak ve kırpmak pençeleri korkmak için bir şey değil, ileriye bakacak bir olay olacaktır.

 

İşte buyur. Bunlar kendinize yeni bir arkadaş bulduğunuzda akılda tutulması gereken şeylerden sadece birkaçı. 

Bir başka önemli konu: Kediler genellikle yaklaşık 20 yıldır yaşıyor, bu yüzden siz ve tüylü kedi arkadaşınız uzun bir süre birlikte olacaksınız.

Ayrıca Kontrol Et

Understanding Feline AIDS: A Comprehensive Guide

Feline Immunodeficiency Virus (FIV), commonly known as Feline AIDS, is a significant health concern for …